Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:91 A/1 Blok Kat:1 D:3-4 KADIKÖY/İSTANBUL
tren

Sivilce (Akne) Tedavisinde Cilt Bakımı

Sivilce (Akne) Tedavisinde Cilt Bakımı

Sivilceleri (akne) hızla iyileştiren yardımcı yöntemler nelerdir?

Sivilce (akne) tedavisinde sivilcelerin hızla geçmesini sağlayan yöntemler tıbbi cilt bakımı, kortizon enjeksiyonu, kimyasal peelingtir.

Sivilce (akne) tedavisinde tıbbi cilt bakımı (komedon temizliği) nedir?

Tıbbi cilt bakımında  açık komedon (siyah noktalar), kapalı komedon (beyaz yağ butonlarının) ve iltihaplı sivilceler boşaltılır.

Sivilce (akne) tedavisinde tıbbi cilt bakımının faydası nedir?

Komedonların çıkarılması hastanın  kısa sürede düzelmesini sağlar. Komedonların iltihaplı sivilcelere (akne) dönüşmesi engeller. Böylece sivilcelerden  dolayı iz kalması engellenmiş olur.

Sivilce (akne) tedavisinde tıbbi cilt temizliğinden sonra komedonlar tekrar edebilir mi?

Komedon temizliğinden sonra ilaç kullanılmazsa, komedonlar tekrar çıkabilir. Açık komedonlar 24-40 gün sonra, kapalı komedonlar 30-50 gün sonra tekrar ederler. Bu yüzden komedon temizliği yapıldıktan sonra sivilcelerin   tekrar etmemesi için  tıbbi tedavilere devam edilmelidir.

Sivilce (akne) tedavisinde komedon temizliği nasıl yapılır?

Komedon temizliği, komedonla seyreden sivilcede  tedaviye mutlaka eklenmelidir.

A vitamini içeren  bir ilaçlı kremle tedaviye başlanır. Komedonların içindeki yağlar 3 hafta sonra gevşer ve kolay temizlenebilir hale gelir. Komedonların ağızları steril bir enjektör ucuyla veya çok düşük bir akım kullanılarak radyofrekans yöntemiyle açılır. Bu iş için özel yapılmış steril aletlerle, komedonun etrafına basılarak yağ butonun çıkması sağlanır.

Sivilce (akne) tedavisinde tıbbi temizlik ne sıklıkta yapılmalıdır?

Yağ butonları bitene kadar komedon temizliğine 2-3 haftada bir devam edilir. Yağ butonları temizlendikten sonra tekrar olmaması için 1-4 ayda bir temizliğe ve ilaçlara devam edilmelidir.

Sivilce (akne) tedavisindeen etkili ilaç kullanılsa bile komedon temizliği yapılmalı mıdır?

Sürülerek veya ağızdan verilen destekleyici ilaçların yanı sıra komedon temizliği yapılması hastaların daha çabuk  iyileşmesini sağlar. İsotretinoin tedavisi sırasında da komedon temizliği özellikle yapılmalıdır. Çünkü bu ilaçla komedon oluşumu durur ama komedonların yok olması çok uzun sürer. Ayrıca, isotretinoin ile tedavinin başlarında, büyük kapalı komedonları derin ve iltihaplı sivilcelere dönüştürerek sivilcelerin artmasına neden olur. İltihaplı sivilcelerin çok fazla olması iz kalma olasılığını arttırır. Tıbbi komedon temizliği bu tedavinin daha çabuk ve izsiz olmasını sağlamaktadır. Dev kapalı komedonlardan (büyük yağ butonları) oluşan sivilcelerde en etkili tedavi yöntemi komedon temizliğidir.

Sivilce (akne) tedavisinde kistlerin boşaltılması ne kadar etkilidir?

Dikkatli bir şekilde ve steril koşullarda sivilce kist ve apseleri boşaltılarak, bu lezyonların ilerlemeden çabucak iyileşmesi sağlanabilir.

Sivilce (akne) içine kortizon injeksiyonu nedir?

Kist ve abse şeklindeki sivilce (akne) içlerine, çok küçük miktarda kortizon enjekte edilerek sivilcenin  çabucak iyileşmesi sağlanır. Seyreltilmiş ve az miktarda kortizon enjekte edilir. Enjeksiyondan 2 gün sonra sivilce (akne) hemen  iyileşir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
1
MD Whatsapp Hattımız.
Powered by