Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:91 A/1 Blok Kat:1 D:3-4 KADIKÖY/İSTANBUL
tren

Kırmızı Sivilce (Akne) Lekesi

Kırmızı Sivilce (Akne) Lekesi

Kırmızı sivilce (akne) lekeleri nedir?

Sivilce (akne) şikayeti sonrası kırmızı lekeler ve izler kalabilir. Ciltte bir bölgede tekrar sivilce (akne) çıkmaz ise kırmızı lekeler 2-4 ay içinde geriler.

Sivilce (akne) lekesi ne zaman olur?

Bir sivilce (akne)  derin ve uzun süre geçmezse kırmızı leke bırakma olasılığı yüksektir. Sürekli aynı yerde aylarca tekrarlayan sivilceler (akne), kırmızı sivilce (akne) lekelerini kalıcı hale getirebilir. Bu yüzden sivilce (akne) tedavileri erken dönemde yapılmalıdır. Ayrıca sivilceleri yolmak, koparmak kalıcı iz kalma olasılığını daha da artırabilir.

Sivilce (akne) lekelerinin tedavisi neden önemlidir?

Bir kırmızı sivilce (akne) lekesi aynı yerde 6 aydan uzun süre devam ediyorsa, o bölgede çukur şeklinde iz kalabilir. Bu yüzden uzun süren kırmızı lekelerin tedavi edilmesinde fayda vardır. Erken dönemde yapılan tedaviler iz kalmasını engelleyebilir.

Sivilce (akne) lekeleri nasıl tedavi edilir?

Kırmızı sivilce (akne) leke tedavilerinde ilk şart sivilce (akne) çıkışını durdurmak ve var olan sivilceleri yok etmektir. Bu arada sivilce (akne) izi ve leke tedavilerine başlanabilir.

Kırmızı sivilce (akne) leke tedavisinde kullanılan yöntemler nelerdir?

  • A vitaminli, meyve asitli (AHA), salisilik asitli kremler
  • Kimyasal ve meyve asitli peelingler
  • Mikrodermabrazyon
  • Mezollift (vitamin ve hyaluronik asit enjeksiyonları)
  • Lazer, ışık ve radyofrekans tedavileri
  • Fraksiyonel cihazlar
  • Mikroiğneleme
  • PRP

Sivilce (akne) lekesinde tedavilerden nasıl sonuç alınır?

Tüm bu yöntemler belli oranlarda cildin yapısı, lekenin derinliği, yaygınlığı ve şiddetine göre değişik oranlarda başarılıdır. Kırmızı leke tedavilerinde son yıllarda fraksiyonel cihazlar daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Sivilceler, derin kırmızı leke bıraktıktan sonra yapılan tedaviler 4-6 ay içinde netice verir. Maalesef fraksiyonel lazerler bile kırmızı lekeleri bir anda geçirmez. Kombine tedaviler yapmak sonuç almayı hızlandırabilir. Örneğin fraksiyonel lazer ve IPL bir arada atmak, peeling sonrası mikro iğneleme yapmak veya lazer sonrası mezoterapi uygulamak gibi.

Derin kırmızı lekelerin erken dönemde tedavi edilmesi uzun sürede sonuç verse de önemli olan sivilcelerin iz bırakmasını engellemesidir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
1
MD Whatsapp Hattımız.
Powered by