Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:91 A/1 Blok Kat:1 D:3-4 KADIKÖY/İSTANBUL
tren

Akne (Sivilce) İzlerinde Dolgu

Akne (Sivilce) İzlerinde Dolgu

Akne (sivilce) izlerinde dolgu maddesi uygulamaları neden yapılır?

Derin akne (sivilce)  izlerinde dolgu dışındaki tüm yöntemler cildi yenileyip çukurlukları belli bir oranda doldururlar. Yağ kaybının olduğu çok derin izlerde lazer ve diğer yöntemlerle tedavi sonuçlar istediğimiz oranda olamaz. Fraksiyonel lazer, radyofrekans, kimyasal peeling ve mikroneedling uygulamalarından sonra dolgu uygulamaları yapmak tedavi sonuçlarının başarısını arttırır.

Akne (sivilce) izlerinde dolgu nasıl etkili olur?

Derin akne (sivilce)  izlerinde dolgu maddeleri çok etkili bir seçenektir.  Dolgu maddeleri deriden çökük akne (sivilce)   izlerini doldurarak düzeltirler. Bunun yanı sıra dolgu maddelerinin cilt yenileyici özelliği belli bir oranda kalıcı olarak izlerde düzelme sağlar.

Akne (sivilce) izlerinde hangi dolgu maddeleri kullanılır?

Bu amaçla hyaluronik asitli dolgular, kalsiyum hidroksi apatit ve yağ enjeksiyonları kullanılabilir.  Dolguda görülebilecek yan etkiler nedeniyle akne (sivilce)  izlerinde geçici özelliği olan hyaluronik asitli dolgular güvenli gözükmektedir. Hyaluronidaz ile eritilebilmesi uygulamada rahatlık kazandırır. Hyaluronik asit fibroblast aktivasyonu yaparak dolgu etkisinin yanında akne (sivilce)  izlerini kalıcı olarak da tedavi eder.

Akne (sivilce) izlerinde dolgu kaç seans yapılır?

Sivilce izlerinde dolgular birkaç seans halinde yapılırsa daha iyi netice alınabilir.

Akne (sivilce) izlerinde dolgu ne zaman uygulanmalıdır?

Hyaluronik asitli dolgular lazer işlemleri bittikten sonra yapılmalıdır. Isı yaratan işlemler hyaluronik asiti çabuk eritir. Yağ ve kalsiyum hidroksi apaptit uygulama sonrası lazer işlemi yapılabilir.

Akne (sivilce)  izlerinde dolgu tedavisiyle hangi tip izlerde sonuç alınır?

Akne (sivilce)  izi başparmak ve işaret parmağı arasında gerilir. Düzelme oluyorsa dolgu işlemi yapılarak sonuç alınabilir. Eğer düzelmiyorsa ve iz derinleşiyorsa izin altında onu çeken yapışıklıklar olabilir. Bu durumda izdeki yapışıklık subsizyon olarak adlandırılan bir yöntemle açılmalıdır. Subsizyon işleminden sonra dolgu uygulaması yapılabilir..

Kimlere dolgu yapılmaz?

İşlem sırasında aktif infeksiyon veya iltihaplı bir durum varsa dolgu işlemi yapılmaz.

Kan sulandırıcı alan hastalarda kanama ve morarma riski artar.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
1
MD Whatsapp Hattımız.
Powered by