Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:91 A/1 Blok Kat:1 D:3-4 KADIKÖY/İSTANBUL
tren

Yüz Sağlığı ve Estetik

Yüz Sağlığı ve Estetik

Yüz Sağlığı

İnsan vücudunun en önemli bölgelerinden biri olan yüzümüz. Bakımı önemli olduğu kadar yüzümüzün görünüşüde önem arz etmektedir. Bunun bir çok yöntemi vardır ilk öncelikle ülkemizde Yüz mezoterapisi ile yüz bakımı yaptırıp belli bir yaş sonrası yüzümüzde oluşan yüz sarkması için ameliyatsız klinik uygulamaları yaptırırlar. Bu uygulamaların hepsi etkisini kanıtlamış pratik ve ameliyatsız yöntemlerdir. Bu 2 yöntemin kısaca açıklaması şu şekildedir.

Yüz Mezoterapisi

Yüz mezoterapisinde ilaçlar küçük miktarlarda karıştırılarak cildin içine ve altına direk olarak verilir. Böylece cilt etkili maddelerden kısa sürede faydalanabilir. Ayrıca ilaçlar çok az miktarda verildiği için kullanılan maddelerin yan etki olasılığı azalır. Yüz mezoterapisi (mezolift) cildi yenileyen, cilt kırışıklığı ve cilt sarkmalarına etkili olan doğal ve faydalı bir yöntemdir

Yüz Sarkması

Cilt sarkması pek çok kişinin problemidir. Cilt sarkması genel olarak 30 ’lu yaşlarda başlar. Yaş aldıkça sarkma oranı artar. Sarkmanın nedeni yerçekimi etkisidir. Cilt altında kollajen, elastik lifler ve hyaluronik asit azaldıkça cilt yerçekimine karşı koyamaz. Cildin sarkma oranını genetik yapı, güneş altında kalma derecesi, sigara içmek ve beslenme belirler. Ayrıca sık kilo alıp vermek, özellikle ileri yaşlarda sarkmanın en önemli sebeplerindendir.

Kaynak : http://srm.metu.edu.tr/

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
1
MD Whatsapp Hattımız.
Powered by