Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:91 A/1 Blok Kat:1 D:3-4 KADIKÖY/İSTANBUL
tren

Yaz gribinden nasıl geçer ?

Yaz gribinden nasıl geçer ?

Dünyada enfeksiyonlardan korunmanın en etkili ve doğru yollarından birisi vücut direncini artırmak. Sıcak Yaz aylarında da görülebilen grip ve soğuk algınlığı benzeri rahatsızlıklardan vücut direncinizi yükselterek korunabilirsiniz. Ayrıca dengesiz beslenmenin de önemli bir rol oynadığı vücut direnci, spor düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenme yöntemleriyle rahatlıkla artırılabilir. Genelde kişinin kendini halsiz, yorgun bitkin hissetmesi ve kolay bir şekilde hastalanması vücut direncinin düştüğünü gösteren çok açık belirtilerin başında geliyor. Vücut direncini artırmak için neler yapmalısınız?

VÜCUT DİRENCİNİ ARTIRIN

Değerli okurlarımız meyve suları içerdiği yüksek antioksidan sayesinde sizi vücudunuzu bakterilere karşı korur ve vücut direncini iyi bir şekilde artırır. Ayrıca çilek, karpuz ile portakal, nar ve muz gibi meyveleri blenderdan geçirerek güzel sağlıklı meyve karışımları yapabilirsiniz.

YEMEKLERİNİZDE SEBZE VE MEYVELERE AĞIRLIK VERİN

Yemeklerde sebze ve meyvelere önem vermek tüketmek vücut direncini artıran vitaminleri de almanızı sağlar.

PROTEİN TÜKETMEYE DİKKAT EDİN

Tabiki vücut direncini koruyan en önemli besin gruplarının başında protein geliyor. Protein B2, B6 ve B12 açısından zengin olan hayvansal gıdalar ve C vitamini içeren bir kaynaktır.

SPOR EGZERSİZİ İHMAL ETMEYİN

Vücut yağındaki sinsi artışı önlemek için günde en az 30 dakika gibi az bir zamanı egzersize ayırmanız çok önemli. Ayrıca düzenli yürüyüş ve koşu gibi aktiviteleri şu hastalarıkları felç, diyabet, kalp ve damar hastalıklarını önlemede oldukça etkili bir yöntemdir.

Yaz gribi ortalama 1 hafta ile 10 gün arası sürebilir.

Gribe İyi Gelen Bitkiler ve Çaylar

Kliniğimizin Hizmetleri arasında yer alan dövme sildirme uygulaması hakkında dövme sildirme fiyatları ve benzeri sorularınızı iletişim sekmesinden sorabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
1
MD Whatsapp Hattımız.
Powered by