Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:91 A/1 Blok Kat:1 D:3-4 KADIKÖY/İSTANBUL
tren

Vampir tekniğiyle ebedi gençlik

Vampir tekniğiyle ebedi gençlik

Neden PRP uygulamalarına vampir dolgu deniliyor?

Bu uygulamadan yararlanmak isteyen kişilerin kendi kanları kullanıldığı için dünyada bu isimle tanındı. Hatta ‘Drakula lift’ diyenler bile oldu. İnsanların kendi kanlarının özel bir teknikten geçilerek santüfruj edildiği bu teknik ister istemez kan emen vambirlerin ebedi gençlikleri düşüncesini gündeme taşıdı. Daha doğal görünmek için Hollywood yıldızlarının çoğu bu yöntemi tercih etmeye başlayına popülaritesi arttı. Örneğin dünyanın en fazla kazanan sporcularından Tiger Woods bir kaza sonrası yaralarının çabuk iyileşmesi için PRP tedavisi yaptırdıktan sonra doping aldığı suçlamasıyla mahkemelik bile oldu. PRP uygulayan ünlülerin arasında Madonna da bulunuyor. PRP yaptıranların estetik uygulamadan geçirdiği kesinlikle anlaşılmıyor çünkü son derece doğal bir görünüm elde edilebiliyor.

ELLERE GENÇLİK AŞISI

Elleri de gençleştirmek mümkün mü?  

Ellerimizi kendimizi ifade etmekte kullanıyoruz ve eller pek çok harekette yüzümüze eşlik ediyorlar. Bu nedenle yüze gösterilen önemin ellere de gösterilmesi gerekiyor. Elleri gençleştirmek için ameliyatsız yöntemler son derece başarılı sonuç veriyor. PRP yeni kullanılmaya başlayan yöntemlerden biri. Kendi kanınızdan hazırlanan Platelet Rich Plazma enjeksiyonları deri altına enjekte ediliyor. Bu solüsyonun içinde büyüme faktörlerinden zengin kan hücreleri konsantre biçimde bulunuyor. Dört uygulama sonrasında cilt altında dermal dokuda destekleyici ve gençleştirici bir etki yaratıyor. Eller için uygulama aralığı yaklaşık iki haftadır. PRP uygulamasına başladıktan sonra cildin ışıltısında gözle görülür bir artış olur, lekeler azalır, incelmiş cilt düzelir. PRP uygulamaları lazer ve yağ enjeksiyonları ile birleştirilebilir. Bu şekilde lazerden sonra iyileşmenin hızlanması, yağ greflerinin daha iyi tutulması ve yöntemlerin birbirlerinin etkilerini desteklemesi mümkün oluyor. Ellerde lekeler azalırken gözle görünür bir gençleşme sağlanıyor.

PRP ile güneş lekelerinden kurtulmak mümkün mü, sivilce izleri silenebilir mi?

Kırışıklık, güneş lekeleri ve hatta sivilce izlerinde PRP uygulamaları son derece iyi sonuçlar verebiliyor. Yaralanmış bölgeye enjekte edildiğinde hızla iyileşme süreci başlıyor. Doku yenilenirken bu yöntem sayesinde cilt lekeleri hafifliyor. Sivilce izleri giderilebiliyor cildin daha canlı ve parlak görünmesi de sağlanıyor. Ancak uygulamadan 3-4 hafta sonra ilk etkileri fark edilebiliyor.

PRP saç dökülmelerinde nasıl işe yarıyor?

İlaç kullanımı, hastalık ya da genetik faktörler nedeniyle saçları dökülen kişiler için de PRP yöntemi işe yarıyor. PRP ve mezoterapi uygulamaları küçük iğneler vasıtasıyla ya uygulama tabancası ya da bizzat el ile manuel uygulama şeklinde yapılabilir. Kadınlar daha çok cilt gençleşmesi için PRP’yi tercih ederken erkekler saç dökülmesine karşı bu uygulamayı kullanıyorlar. PRP uygulamasının ardından öncelikle saç dökülmesi duruyor daha sonra zarar görmüş saç kökleri onarılıp tekrar canlanıyor.

Hangi durumlarda uygulanmaz?

Pıhtılaşma bozukluğu olanlarda, trombosit sayısı düşük olanlarda, tedavi edilecek bölgede enfeksiyonu olanlarda kullanılamaz. Ateşli hastalıklarda ve kronik karaciğer hastalıklarında ve heparin ya da warfarin gibi kan sulandırıcı ilaçları düzenli olarak kullananlara da tavsiye edilmez.

Yeni bir uygulama, daha sonra bir yan etkisi çıkabilir mi?

PRP yalnızca güzellik için değil tedavi amaçlı da artık tıp dünyasında yaygın olarak kullanılıyor. En fazla kemik, eklem ve bağ dokusunda yararlanalıyor. İtalyan milli takımı rutin olarak prp uygulaması yaptırıyor böylece sakatlıklara karşı korunuyorlar. Dünyada pek çok spor hekimi de sakatlıkların tedavisinde PRP uygulamalarından yararlanıyor.

PRP için en uygun yaş nedir? Gençken uygulanması gereksiz mi?

Ne kadar erken uygulanırsa o kadar iyi sonuç veriyor. 22 ile 55 yaş aralığında yapılmasında büyük fayda bulunuyor.

Diğer yöntemlere göre ne gibi avantajı bulunuyor? Botoks ve dolgu kadar etkili mi?

Dolguda jel kıvamında kullanılan maddeler ciltteki hacim kayıplarında etkili oluyor. Protez gibi bir etki gösteriyor. botoks ise kasla sinir arasındaki iliteşimi geçici olarak askıya alır. Bu uygulamalarda oluşmuş bir hasarı tamir edersiniz. Ancak PRP ile vücudun kendi doğal mekanizmasını harekete geçiriyorsunuz. Derinin daha büyük bir bölümüne yayıldığı için daha kalıcı olabiliyor.

Uygulamayı neden doktorların yapması gerekiyor?

Çünkü medikal bir işlemdir. Yöntemin doğru uygulanması sayesinde dermatolojinin umut veren işlemlerinden biri olarak yararlanılabilir.

PRP öğlen tatilinde yaptırılabilir mi?

Yüzüyde iğneler kullanıldığı için küçücük de olsa morluklar oluşabilir. PRP yaptıran kişi hafif bir pembelikle çıksa bile ertesi gün hiç bir şey kalmaz. Aslında işlemin tamamı bir saat içinde bitiyor. Kan alma işleminin ardından 10 dakika santrifüj işlemi var. Yarım saat de uygulama sürüyor. Hastalar genelde işlem yapılan bölgenin zonkladığı hissine kapılabilirler. Çünkü o bölgeye kan hücum eder. Kan miktarı arttığından mekanizma harekete geçer. İş çıkışı uygulama yaptırılması, öğlen tatilde yaptırılmasından çok daha iyi sonuç verebilir. Uygulamalar genellikle peş peşe üç ya da dört seans yapılabilir. Genelde yılda bir kez tekrar edilmesi daha iyi sonuç veriyor.  PRP uygulaması o kadar doğal bir görünüm sağlar ki yaptırdıktan sonra ‘tatilde miydin’ ‘yüzün çok güzel görünüyor’ gibi iltifatlar gelecektir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
1
MD Whatsapp Hattımız.
Powered by