Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:91 A/1 Blok Kat:1 D:3-4 KADIKÖY/İSTANBUL
tren

Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır ? Öneriler

Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır ? Öneriler

SAÇ BAKIM ÖNERİLERİ

Gençlik döneminde saçlara uygulanan boyalar, saç düzleştiriciler, jöleler, spreyler, saç köpükleri gibi saç şekillendirici ürünlerin saça verdiği zararlar az olarak görülse de ilerleyen yaşlarda bunların etkileri, çalışma hayatı, stres ve mevsim değişimi gibi sebeplerle birleşerek saçların donuk, cansız ve bakımsız görünmesine, saç dökülmesine ve kırıkların artmasına neden olur. Yalnızca saç ürünleri değil güneşin zararlı ışınları, hava kirliliği, yetersiz beslenme de saçların dökülmesine ve yıpranmasına neden olur. Uygulayabileceğiniz yöntemleri anlatacağız eğer çok ilerlemiş bir saç sorununuz var ise saç prp tedavisi ile saç mezoterapisi uygulamalarını tavsiye etmekteyiz.

Yıpranan ve dökülen saçlar için siz de bakım yapmayı düşünüyorsanız iki seçeneğiniz bulunmakta. Birincisi doğal yağlar ve bakım ürünleriyle evde yapabileceğiniz bakım, ikincisi ise bir güzellik kliniğinde yaptırabileceğiniz profesyonel bakım uygulamaları.

YIPRANAN SAÇLAR İÇİN EVDE BAKIM ÖNERİLERİ

Doğal yağlar ve mutfaktaki bazı malzemelerle en az profesyonel bakım uygulamaları kadar etkili bir saç bakım rutini oluşturmak mümkün. Böylece hem paranız cebinizde kalır hem de saçlarınız için kullanacağınız ürünlerin içeriği kontrolünüz altında olur. Ancak yıpranmış ve cansız kalmış saçlar için evde yapılacak olan bakım, profesyonel uygulamalara göre etkisini göstermesi daha uzun sürebilir. Bunun için daha fazla vakit ayırmanız gerekebilir. Avantaj ve dezavantajlarına göre hangi bakım önerilerini  seçeceğinize karar verebilirsiniz.

Cansız, yıpranmış ve kurumuş saç derisine, doğal zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı, jojoba yağı, badem yağı ve ardıç yağı gibi doğal ürünlerle masaj yaparak yedirin, yarım saat kadar saçlarınızda bekletin ve soğuk suyla durulayın. Saçlarınızdaki parlaklığı ve yumuşaklığı ilk uygulamada fark edeceksiniz. Bu doğal yağları haftada 1,2 defa saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

YIPRANAN SAÇLAR İÇİN PROFESYONEL

BAKIM ÖNERİLERİ

Yıpranmış ve cansız saçlar için kullanabileceğiniz pek çok kozmetik ürün ve profesyonel saç uygulamaları bulunuyor. Saç tipinize uygun doğru bakım ürünlerini kullanmak ve detaylı bilgi almak için bir dermatologdan yardım alabilirsiniz. Uygulayacağı 2 tane etkili yöntem vardır prp saç tedavisi ve saç mezoterapisi dir. Ayrıca yıpranmış saçlar için tavsiye edilen ürünlerin içeriğinde genellikle E vitamini, A vitamini, B6 vitamini, C vitamini gibi saçın toparlanması ve yeniden yapılanması için gerekli vitamin ve mineralleri içermektedir. Saçlarınızın tüm bu uygulamalara rağmen istediğiniz canlılığa ulaşmadığını düşünüyorsanız, tavsiye ettiğimiz  bazı saç bakım önerileriyle sağlıklı saçlarınıza yeniden kavuşabilirsiniz.

-Öncelikle saçınızı iyi tanımalısınız ve saçınıza en uygun şampuanı seçmelisiniz.

-Saçınıza direkt etki eden saç bakım ürünlerini dikkatli seçmelisiniz ve kalitesiz ürünlerden kaçınmalısınız.

-Yaz aylarında güneş ışınları, havuz kloru, deniz tuzuna ek olarak saç boyaları ve şekillendiriciler gibi işlemler nedeniyle yıpranan saçlarınız için profesyonel bakım kürlerine başvurun.

-Fön ve maşa gibi yüksek ısılı saç şekillendiricilerini sık kullanmaktan kaçının.

-Saç folikülleri proteinden oluştuğu üzere yoğurt, peynir, yumurta, badem, balık, deniz ürünleri gibi yüksek protein içeren gıdaları tercih edin. Saç köklerinizi güçlendiren kalsiyumu yeterli miktarda tükettiğinize emin olun.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
1
MD Whatsapp Hattımız.
Powered by