Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:91 A/1 Blok Kat:1 D:3-4 KADIKÖY/İSTANBUL
tren

Lazer Epilasyon’da Hangi Cihazlar Kullanılır?

Lazer Epilasyon’da Hangi Cihazlar Kullanılır?

Sizde istenmeyen tüylerinizden kurtulmak için kullandığınız epilasyon aletlerinden, tıraş bıçaklarından veya ağda acısı çekmekten sıkıldıysanız lazer operasyonu ile bu problemden kurtulmanız artık çok kolay. Lazer epilasyon yöntemi ülkemizde sıklıkla başvurulan ve başarıyla gerçekleştirilen tedavi yöntemlerinden biridir. Özellikle teknolojinin geliştiği son zamanlarda hem daha ağrısız, acısız uygulanmakta hem de fiyat olarak daha ucuzlamıştır durumdadır.

Lazer epilasyon yöntemi, bir cilt doktoru tarafından uygulanır ve lazer cihazı ile cilde lazer enerjisi gönderir. Bu enerji ciltteki tüy köklerine ulaşır ve enerjiyi emen kıl kökleri yakılarak yeniden çıkması engellenir. Bu işlem sırasında deri ve dokularda her hangi bir hasar meydana gelmez. Kullanılan lazer yöntemi sadece o anda uzayan tüylerinize etki edebilir. Bu sebeple lazer yönteminden %100 bir sonuç almak için 4,5 seans uygulamaya gitmeniz gerekebilir.

Bu tedavide uygulanan bir çok lazer sistemi vardır. Bunların içinde en yaygın olarak kullanılan ise Alexandrite ve Diode lazer yöntemidir. Alexandrite lazer, cildin altında bulunan tüy köklerine yoğun bir şekilde etki ederek tüylerin uzamasını engellerken, Diode lazer ise daha uzun dalga boyu lazer enerjisi kullanılarak koyu cilt tonundaki kişilerde dahi etkili olmaktadır. Bunun dışında Nd:Yag, IPL(intense pulsed light) de kullanılan bir diğer lazer yöntemidir.
Lazer ile tüm vücudunuz tedavi edilebilir. Kadınlarda genelde üst dudak, kol ve bacak, bikini bölgesi, koltuk altı bölgeleri tedavi edilirken erkeklerde, omuz, sırt, göğüs ve sakal bölgesi tedavi edilir.

Lazer operasyonu diğer bir çok yönteme göre daha güvenli, etkili ve kalıcı sonuç sağlar. Lazer operasyonunun kalıcı bir yan etkisi yoktur. İşlem sonrası bazı hassas ciltlerde geçici süreliğine kızarıklık oluşabilir. Lazer operasyonun seans süreleri ve kalıcılığı cilt tipine bağlı olarak değişmektedir. Kıl çokluğu, kılın rengi, cilt rengine bağlı olarak seanslar 4-6 arası sürmektedir. Tedavi sonrasında lazer uygulanan alandaki kıl miktarında %70-%90 arası azalma olur. Kalan tüylerin kalınlıkları azalır ancak tamamen tüylerin dökülmesi beklenemez.
Lazer operasyonu 4 ile 12 haftada bir yapılmalıdır. Kıl köklerindeki pigmentin yeterli derecede olması için bu süreç gereklidir. Seans süreleri dudak üstü bölgede 2,3 dakika sürerken, bu süre sırt ve bacaklarda 1 saati bulmaktadır.
Lazer tedavisi sonrası 2 hafta güneşlenmekten uzak durun. Güneşe çıkacağınız durumlarda ise mutlaka güneş koruyucu kullanın. Seans aralarında tüy dökücü krem kullanabilirsiniz. Ancak ağda, ip ve cımbızla kıl alımı yapmamalısınız. Çünkü bir sonraki lazer seansının etkisini azaltmış olursunuz.

Sizde tüylerinizden şikayetçiyseniz ve lazer epilasyon yaptırmak istiyorsanız hijyene önem veren ve en son teknoloji kullanan kliniğimize iletişim sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
1
MD Whatsapp Hattımız.
Powered by