Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:91 A/1 Blok Kat:1 D:3-4 KADIKÖY/İSTANBUL
tren

Koltuk Altı Botoks Terleme Tedavisi

Koltuk Altı Botoks Terleme Tedavisi

Terleme Sorununa Veda Edin

Kişinin hem yaşam kalitesini olumsuz etkileyen hem de sosyal çevresinde sorunlara neden olan aşırı terleme sadece koltuk altı terlemesi olarak değil el içi ve ayak tabanı terlemesi olarak da çıkıyor karşımıza. Hal böyle olunca özellikle iş görüşmelerinde ve sosyal ortamlarda sıkıntı katlanıyor. Ancak bu sorunları önlemek, koltuk altı botoks ile aşırı terlemenin üstesinden gelmek son yıllarda gitgide kolaylaşıyor.

Dermatoloji Uzmanı Dr. Bülent Bağcı, tedavi amacıyla terlemeyi önleyen kremler, iyontoferezis ve cerrahi yöntemler (torasiksempatektomi, koltuk altı liposuction) kullanıldığını belirtirken “Ancak son yıllarda aşırı terleme tedavisinde en etkili ve en güvenilir yöntem botoksuygulamasıdır.Tüm bu terleme tedavisi yanında bitkisel tedaviler de terlemeyi azaltmak amacıyla denenebilir” diyor.

Koltuk Altı Botoksun etkisi ne kadar sürer?

Botoks (Botulinum Toksin Tip A), uygulandığı bölgedeki ter bezleri ile sinir uçları arasındaki iletimi engelleyerek terlemeyi azaltan bir protein. Koltukaltı terleme tedavisindeki etkinliği ve güvenilirliği 2004 yılında FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onaylanan botoks , el içi, ayak tabanı ve koltuk altında güvenli bir şekilde kullanılabiliyor.Botoksunterleme tedavisinin yanında kötü koku oluşumunu da azalttığını belirten Dr. Bülent Bağcı, botoksun etkisinin 6-8 ay devam ettiğini ancak uygulamanın her yıl düzenli olarak tekrarlanması durumunda botoksun etki süresinin uzadığını söylüyor.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
1
MD Whatsapp Hattımız.
Powered by