Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:91 A/1 Blok Kat:1 D:3-4 KADIKÖY/İSTANBUL
tren

Kırışıklık Tedavisi | Kırışıklıklara Kesin Çözüm

Kırışıklık Tedavisi | Kırışıklıklara Kesin Çözüm

Kırışıklık nedir?

Ciltte kollajen, elastik lif ve hyaluronik asit kaybına bağlı meydana gelen kırılmalar sonucu oluşan çizgilerdir.

Kırışıklık neden oluşur?

Ciltte yaş almaya bağlı kollajen, elastik lif ve hyaluronik asit kaybı gerçekleşir. Bu maddelerin azalmasıyla cildin gerginliği azalır ve kırışmaya başlar. Ayrıca mimik olan göz, yanak, alın ve dudak çevresi gibi bölgelerde sürekli  harekete bağlı ciltte meydana gelen kırılmalardan dolayı  daha fazla kırışıklık oluşur. Uykuda yatma şekli nedeniyle ciltte meydana gelen  katlantı alanlarından özellikle  alında, göz kenarı ve yanakta dikey çizgiler şeklinde kırışıklık olur.

Kırışık derecesini neler etkiler?

Kuru ve ince cildi olanlarda, fazla mimik yapanlarda, sigara içenlerde, güneşte fazla kalanlarda, protein, vitamin ve antioksidanlardan  eksik beslenenlerde, kandaki şekeri yükselten gıdalarla beslenenlerde ( şeker kırışıklığı), düzenli uyumayanlarda, hava kirliliğinden dolayı daha fazla kırışıklık oluşur.

Kırışıklık nasıl tedavi edilir?

Kırışıklık olan bölgelere düzenli olarak antioksidan, vitamin, nem, peptid içeren kremler kullanılmalıdır. Ayrıca güneşten koruyucu krem kullanımı yaz ve  kış aralıksız olmalıdır. Beslenme şekli kesinlikle sağlıklı olmalı ve bol su içilmelidir.

Eğer kırışıklık mimik çizgilerine bağlıysa ve başlangıç aşamasındaysa mimiğin azaltılması gerekir. Bu amaçla alın, kaş arası ve göz çevresinde botoks kullanılır. Botoks hem çizgileri açar hem de derinleşmesine engel olur. Yanak bölgesi mimik çizgilerine botoks kullanılmaz,  direk lazer ve hyaluronik asit uygulanır.

Eğer derin ve yerleşmiş bir mimik çizgisi ise ayrıca kırışıklık alanına önce non-ablatif fraksiyonel lazer uygulamak ve sonra hyaluronik asit  enjekte etmek gerekir.  Böylece kırışıklık alanı hemen dolar. Ayrıca lazer ve hyaluronik asit cilt yenilenmesini kollajen artışıyla teşvik ederek uzun vadeli bir katkıda bulunur.

Uyku çizgilerine yine önce non-ablatif fraksiyonel lazer uygulamak sonra  altına direk hyaluronik asit enjeksiyonu yapılmalıdır.

Bunun dışında genel olarak kırışmaya engel olmak için 30’lu yaşların ortalarından itibaren yaşına, kişinin cilt yapısına, genetik mirasına, yaşam şekline göre yılda 1-4  arası cildi yenileyen işlemler yapılmalıdır.  Kırışıklığa engel olan başlıca cilt yenileyici işlemler mezolift, somon DNA, PRP- matrix, saf hyaluronik asit, lazer-ışık tedavileridir. Bu tedaviler kişinin ihtiyacına göre  dönüşümlü veya  bir arada uygulanabilir.

Kırışıklık Tedavisi ile Cilt Gençleştirme Yöntemlerini / Doktorumuz Güneş Ertürk Anlatıyor

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
1
MD Whatsapp Hattımız.
Powered by