Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:91 A/1 Blok Kat:1 D:3-4 KADIKÖY/İSTANBUL
tren

Kıl Tekniği ile Kaş Kontürü Kalınlaştırma

Kıl Tekniği ile Kaş Kontürü Kalınlaştırma

Mikropigmentasyon ile Kaş Şekillendirme

Kaşlar, yüz ifademiz ve güzelliğimiz için önemli bir tamamlayıcı. Bununla birlikte kaş alımı ve şekillendirme de yüz ifademiz ve yüz hatlarımız açısından önemli bir hale gelmiş durumda. Son zamanlarda trend haline gelen doğal ve kalın kaşlar da kadınların sıklıkla tercih ettiği şekiller arasında. Ancak kaşları seyrek ve şekilsiz olan kadınlar için geliştirilen mikropigmentasyon tekniğiyle kaş kontürü uygulaması kadınlar için tam bir hayat kurtarıcı. Öncelikle kaş kontürü işlemini yaptırmak istiyorsanız mutlaka bir dermatologdan yardım almalısınız. Bu tür işlemler için yetkisi ve belgesi olmayan güzellik merkezlerini değil dermatologlarla çalışan steril klinikleri tercih etmelisiniz.
Mikropigmentasyon işleminde ilk olarak kaş bölgesi dezenfekte edilmeli ve temizlenmelidir. Daha sonra ince uçlu ve tek kullanımlık mikro iğnelerle, cilt, saç ve göz rengine uygun bitkisel ve mineral içerikli boyalar deri altına enjekte edilmektedir. İşlem kendi kıl şeklinize göre doğal kıl efekti verilerek, tek tek çizilerek yapılmaktadır. Bu sayede yapay ve boyalı kaşlar yerine doğal ve kendi ifademize uygun bir kaş şekli elde etmiş oluruz. Kaş yapısını bozmadan, seyrelmiş, küsmüş, hastalık sebebiyle dökülmüş kaşlara uygulanan bu yöntem, ilerleyen yaşlarda, kaş yapısında aşağı doğru düşme olan kişilerde de rahatlıkla tercih edilebilir. Kaş kontürü işlemi tamemen hijyenik şartlarda yapılan, yaklaşık 2 yıl süre ile kullanılan bir yöntemdir. Ayrıca uygulama lokal anestezi altında yapıldığı için herhangi bir ağrı ,acı ve yanma hissedilmez. Kaş kontürü yapılmadan önce kaşlara verilecek şekil işlemden önce çizildiği için herhangi bir simetrik hata veya istenmeyen oranda kavis ve yanlış uygulamayla karşılaşılmaz.

İşlemden sonra 1 gün boyunca kaşlara su değmemesi gerekir. Boyanın ciltte emilmesi ve rengin oturması için gereklidir. Ayrıca doktorunuzun önerdiği bakım kremlerini de 1 hafta boyunca kullanmayı ihmal etmeyiniz. Kaş bölgesine günde 3 kez uyguladığınız bakım kremiyle işlem yapılan bölgenin kurumasını önlemiş olursunuz. Eğer krem kullanmayı ihmal ederseniz kaşlarınıza uygulanan boya kurumaya ve kabuk bağlamaya başlar. Sonrasında boyalar dökülür ve kontür işlemi başarısız olur. Bu nedenle mikropigmentasyon işleminde bakım önemlidir.
Sizde kaşlarınızdaki seyreklikten, şekil bozukluğundan yada düşük kaşlardan şikayetçiyseniz bir cilt doktorundan yardım alarak, birkaç saatlik bir kaş kontürü işlemiyle istediğiniz kaş şekline ve ifadeye sahip olabilirsiniz.

Bu işlem için bizlere ulaşabilir uzman dermatolog ve güzellik uzmanlarından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
1
MD Whatsapp Hattımız.
Powered by