Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:91 A/1 Blok Kat:1 D:3-4 KADIKÖY/İSTANBUL
tren

Elmacık Kemiği Dolgusu (Yanak Estetiği)

Elmacık Kemiği Dolgusu (Yanak Estetiği)

Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir?

Her kadın yüz hatlarının en güzel şekilde görünmesini ve dikkat çekmesini ister. Ama tabi bir de doğal durması şart. Bunun için başarılı dermatologların ve gelişmiş teknolojinin de etkisiyle ortaya muhteşem sonuçlar çıkmakta. Elmacık kemiği dolgusu ise son zamanlarda en gelişmiş ve kadınlar arasında en çok tercih edilen uygulamalardan birisi. Çökmüş elmacık kemiklerinde ve yaşla birlikte hacim kaybetmiş yanaklarda elmacık kemiği dolgusu tam bir hayat kurtarıcı.

Elmacık Kemiği (Estetiği) Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dolgu işleminde öncelikle hastanın fazla acı hissetmemesi için lokal anestezi yapılır. Daha sonra ince uçlu iğnelerle belirlenen bölgeye hyaluronik asit içerikli dolgu enjekte edilir. Yaklaşık 35-40 dakika içerisinde işlem gerçekleşmiş olur. Bu uygulama ile istediğiniz elmacık kemiği şekline sahip olabilir aynı zamanda da daha canlı ve genç bir görünüm kazanmış olursunuz. Ayrıca vücudumuzda yaşa bağlı olarak azalan hyaluronik asit takviyesi sayesinde cildimizin kırışması ve sarkması da bu sayede engellenmiş olur. Yapılan dolgu işleminin kalıcılığı ise kişiden kişiye değişmekte ve yaklaşık 8-12 ay etkisini göstermektedir.
Dolgu sonrası ağız ve yüz kasları çok fazla hareket ettirilmemelidir. Bol bol su ve sulu gıdalar tüketilmelidir. Ağır spor yapmaktan kaçınılmalıdır ve mümkünse sırt üstü yatılmalıdır. İşlemden sonra buz kompresi yapmak hastayı rahatlatır ve oluşabilecek kızarıklıkları, morlukları engeller.
Dolgu işlemi sadece elmacık kemiği bölgesinde değil yüz sarkmasında, dudak şekillendirmede, dudak çevresindeki kırışıklıklarda, sivilce ve yara izlerini gidermede, alın çizgilerinde, kaş arasındaki çizgilerde ve burun kaldırmada da uygulanmaktadır. Ancak gebe ve emziren kadınlar, otoimmün hastalığı geçirmiş olan kişiler, cilt enfeksiyonu, iltihabı olan hastalar ve kan sulandırıcı kullanan kişiler kesinlikle dolgu işlemini yaptırmamalıdır.

Aşağıdaki iletişim formundan bizleri arayabilir veya iletişim formundan bizlere sorularınızı iletebilirsiniz.

MD Dermatoloji Polikliniği

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
1
MD Whatsapp Hattımız.
Powered by