Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:91 A/1 Blok Kat:1 D:3-4 KADIKÖY/İSTANBUL
tren

Dolgular yüzün neresinde en iyi sonucu veriyor?

Dolgular yüzün neresinde en iyi sonucu veriyor?

Yaşlanmayla birlikte deri dokusu sarkmaya başladığından yüzde kırışıklıklar ortaya çıkıyor. Dolgu yüzdeki yaşlanmaya bağlı çizgilerin derinliğini azaltmada, dudakları daha dolgun hale getirmede, zayıf yüzlerde özellikle elmacık kemiklerinin daha belirgin hale getirilmesinde kullanılabilir. En mükemmel sonuçları ise yanak ve dudaklarda veriyor.

Burun ameliyatlarının yerine bile artık dolgular yapılıyor, estetik ameliyatların yerini alabilecek mi?

Burun bölgesinde dolgu çok iyi sonuçlar vermeye başladı. Ufak bir müdahale ile çok iyi sonuçlar almak mümkün oluyor. Yemek molasında bile insanlar burun bölgelerine yapılan dolgularla eğrilikten kurtulup yüzlerine çok yakışan hokka gibi burunlara kavuşabiliyorlar.

Dolgu maddeleri ile yüzün şekli değiştirilebilir mi?  

Dolgu maddeleri ilk kullanılmaya başlandığı yıllarda yalnızca kırışıklıklar için tavsiye ediliyordu. Ancak bu konuda artık ciddi değişiklikler oldu. Dolgu maddeleri ile artık kusurlu yüzlerin şekli bile değiştirilebiliyor. Yüzde zaman içinde kaybolan dolgunluğu yerine koymak için de yararlanılıyor ki bu gençleşmeyi sağlıyor. Yüzdeki bazı bölümler zaman içinde incelir ve sağlıklı ifade kaybolur. Bu dolgunluk kaybını yerine koymak için en iyi çözüm dolgudur. Yanakları, göz altını ve çevresini tek seansta doldurarak yüze çok daha dinamik bir ifade vermek kolayca mümkün oluyor. Dünyada 500 bin kişi artık ameliyatsız estetik yöntemi dediğimiz bu uygulamayı tercih ediyor.

Akıllı bir hasta yüzüne dolgu yaptırmaya karar verdiğinde öncelikle nelere dikkat etmeli?

Dolgu maddelerinin içinde etkisi ortalama 6 ile 12 ay süren aslında bağ dokusunun doğal maddesi olan hyaluronik asit praparatları tercih edilmelidir. Tüm dünyada dolgu maddeleri arasında zaten hyaluronik asitler birinci sırayı aldı. Ancak yüz dolgusunun kalitesi kadar uygulamayı yapan kişinin becerisi de çok önemlidir. Öncelikle mutlaka bir hekim ve bu konuda eğitim almış biri yüz dolgusunu uygulamalıdır. Kullandığı dogunun özelliklerini çok iyi bilmelidir. Uygulama yaptıracak kişilerin bu nedenle kendilerini teslim etmeden iyi araştırma yapmaları gerekir.

Yüzüne dolgu yaptıracak kişiler kendileri için en doğru dolgu maddesinin hangisi olduğunu nasıl bilecekler?

Patentli teknolojiye sahip olan hyaluronik asidin bir çok markası var. Nerdeyse 500’e yakın ürün bulunuyor. Ancak önemli olan dengeli yayılıma sahip dokuya geçirgenliği en iyi olan ürünü seçmektir. Yoğunluğu iyi olursa yüzde top gibi kalmaz ve kısa süre içinde vücut tarafından emilir. Böylelikle yüzde en iyi sonucu verir. Bunu genellikle dolgu yaptıracak kişilerin belirlemesi zordur, o nedenle öncelikle doktorlarını seçmelerini öneririm. Dolgu markasını doktor seçer ancak hastalar neden bu ürünü tercih ettiğini doktorlarına sorabilirler.

Kalıcı dolgu yapmak mümkün mü?

Dolgular ilk kez uygulandığında etki süreleri cildin yapısına göre 6 ile dokuz ay arasında değişebilir. Düzenlikle yapıldıkça bu süre daha da uzar. Bazı kişilerde dolgunun 18 ay kaldığını görebiliyoruz.

Kalıcı dolgular ise bizim kendi canlı dokularımızı iterek kendileri oraya yerleştirir. Bu nedenle kalıcı dolguların ordaki normal hücreleri zedeleyerek hatta baskı altına alarak zarar verme olanağı çok fazladır. Kalıcı dolguların reaksiyon verme sorunu fazla olduğu gibi sertlik yaparak kötü tümsekler de yapabilir. Bu nedenle tavsiye edilmiyorlar.                                                                                  

Dolgu ile botoks arasındaki fark nedir?

Son yıllarda cerrahi dışındaki bütün cilt gençleştirme yöntemleri botoks zannedilmeye başlandı. Özellikle botoks dolgu ile çok karışıyor. İkisi de enjeksiyonla uygulanıyor ve ikisi de kırışıklıkları sihirli bir değnek gibi azaltıyor. Ancak ayrıntılarına inecek olursak dolgu ile botoks arasında pek çok fark bulunuyor. Dolgu ve botoks farklı sonuçlar için kullanılır ve aslında birbirlerini tamamlar. İkisini karşılaştırmak gerekirse, gülme çizgileri denilen burun kenarından dudağa uzan çizgilerde yanakları dolgunlaştırmada ve elmacık kemiklerini belirginleştirmede botoks işe yaramaz. Ufalan ve aşağı sarkan dudakları güzelleştiremez. Avutları dolgunlaştıramaz. Bu konularda en becerikli madde dolgudur.

Yağ enjeksiyonu ile hyaluronik asit arasındaki fark nedir?

Yağ enjeksiyonu anestezi gerektirmektedir ve hasta için çok daha ağrılı bir yöntemdir. Uygulama yapılan yerlerde ödem biraz daha fazla olur. Ayrıca yağ alınan yerlerde morluklar olabilir, bunların izleri uzun süre geçmeyebilir.

Dolgu sırasında ciltte kötü etkiler görülür mü?

Bu doktora ve hastanın cildine göre değişir. İlk üç gün içinde hafif şişlik ve morarma olabilir.

Yüze dolgu yaptırmak erkeklerde kadınsı yüz hatlarına yol açar mı?

Tabii ki hayır, erkeklerin de daha genç ve canlı görünme hakları vardır. Ayrıca iyi bir hekim dolgu yaparken kişinin tipini değiştirmez. Yeni teknolojiler sayesinde çok raha doğal görünüm elde ediliyor. Yüzü gençleştirirken ifadeyi bozan sorunları ortadan kaldıracağı için çok daha etkili bir görünüm sağlar.

Yüze yapılan dolgu gençleştirir mi, güzelleştirir mi?

Medikal estetikte iki etkiyi bir arada sunup hastayı mutlu etmek amaçlanır. Eskiden genç görünmek daha zor olduğu için galiba yaşlanmayı kabullenmek çok daha kolay oluyordu. Kırışıklıklardan kurtulmak için estetik cerrahiden başka çare yoktu. Bunu göze alanların sayıları çok fazla olmuyordu. Halbuki artık botoks ve dolgu ile bu iş o kadar kolaylaştı ki, bir çok insan için yararlanmamak anlamsız bir hal aldı. Sadece 15-20 dakika içinde kaşlar, göz kapakları yukarı kalkıp zamanın etkileri, yorgun ifadeler silinebiliyor. Gözler açılıyor. Dudaklar doluyor, yanaklar geriliyor, bir çok çizgi anında yok oluyor. Çok kısa bir sürede genç ve güzel bir cilde sahip olunabiliyor. yüz inceltme botoksu da önemlidir. dudak dolgusu adlı konumuzuda incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Özel kremler dolgu maddeleri ile aynı etkiye sahip olabilir mi?

Yaklaşık beş seneden beri bu etkiye sahip olduğunu öne süren kremler piyasaya çıkıyor. Kadınlığın ana hormonu olan östrojen, peptid ve özellikle dolgu enjeksiyonlarında kullanılan hyalaronik asitle türevleri de bu kremlerin içinde bulunuyor. İçinde bulunan bu maddeler nedeniyle kullanıldığı bir kaç gün ciltte hafif bir ödem ve gerginlik sağlayabiliyor. Hatta bir kaç gün küçük bir fark hissedilmesini sağlıyor ancak sonucu uzun ömürlü ve etkili olmuyor. Cildin alt tabakalarına nüfus etmediği için beklenen farklılık sağlanamıyor. Hormon içeren bazı kremler ise son zamanlarda özellikle boyun ve el bölgesindeki kırışıklıklar için kullanılmaya başladı ama etkileri kanıtlanamadı.   dudak dolgusu hizmetimizi de inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
1
MD Whatsapp Hattımız.
Powered by