Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:91 A/1 Blok Kat:1 D:3-4 KADIKÖY/İSTANBUL
tren

Doğal Yollarla Sivilce Tedavisi

Doğal Yollarla Sivilce Tedavisi

Doğal Yollardan Sivilce Tedavisi

Öncelikle kliniğimiz’in hizmetleri arasında olan sivilce tedavisi ile sivilceleriniz’den kurtulabilirsiniz. Doğal yollarla ise özellikle lise ve üniversite çağındaki gençlerin en çok şikayet ettiği konulardan bir tanesi de yağlı ciltlerde ortaya çıkan sivilcelerdir. Ortaya çıkan bu sivilcelerin kurtulmak ne yazık ki herkes için çok kolay olmuyor. Özellikle bazı yiyeceklere karşı alerjisi olan kişilerde sivilce problemleri, çok daha farklı bir şekilde ortaya çıkabiliyor. Sivilce tedavisi Eğer normal insanlara göre yüzünüzde aşırı derecede sivilce çıkıyorsa, öncelikle bu durumu bilgili bir doktora danışmanızı tavsiye ediyoruz. Doktorun sunmuş olduğu seçenekler doğrultusunda ise size en uygun olan tedavi yöntemini kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer ki sağlık bakımından bir probleminiz yoksa ve sadece cildiniz yağlı olduğu için sivilce problemi ile karşı karşıya kalırsanız, yapmanız gereken küçük dokunuşlar sayesinde kısa süre içerisinde yaşadığınız problemleri çözebilirsiniz..

Sivilce problemi yaşayan kızların ilk olarak tercih ettiği çözüm yollarından bir tanesi fondöten kullanmak oluyor. Cilt renginizden yaklaşık bir veya iki ton koyu renkli bir fondöten sayesinde yüzümüzde çıkan sivilcelere kısa süre içerisinde gizleyebilirsiniz. Fakat tabii ki fondöten ile sivilceleri gizlemek sadece geçici bir çözüm yolu olacaktır. Makyaj yaptıktan sonra yüzünüzün suyla temas etmesi halinde, fondötenin etkisi geçecek ve sivilceler tekrar ortaya çıkacaktır. Peki makyaj malzemeleri kullanmadan tamamen doğal yollar ile sivilcelere ortadan kaldırmak, çok daha güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmak nasıl mümkün olabilir?

Sivilceler cildin en yağlı olduğu bölgelerde ortaya çıkarlar. Bunun sebebi ise sivilcelerin içerisinde birikmekte olan akyuvar hücrelerinizdir. Bahsetmiş olduğumuz bu akyuvar hücreleri, vücutta görevlerini tamamladıktan sonra atılmaları gerekmektedir. Atılma işlemleri sırasında ise vücudumuz otomatik olarak en yağlı bölgeyi seçer ve buradan antikorları atmaya çalışır. İşte bu atım sırasında sivilce adını verdiğimiz ve hoş bir görünüme sahip olmayan durum ortaya çıkar. Bu sorunu ortadan kaldırmak için yapacağınız en güzel şeylerden bir tanesi vücudumuzda bulunan yağ oranını azaltmaktır. Sadece yüzünüzü yatmadan önce yıkayarak değil, aynı zamanda yediğiniz yemeklerin içerisinde bulunan yağ oranlarını da dikkatle incelemenizi tavsiye ediyoruz. Yaklaşık olarak 2 hafta boyunca sağlıklı beslendikten sonra aradaki farkı kendiniz de görebilirsiniz.

Kliniğimizin hizmetleri arasında olan güneş lekesi tedavisi ile kısa sürede lekelerinizdende kurtulabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
1
MD Whatsapp Hattımız.
Powered by