Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:91 A/1 Blok Kat:1 D:3-4 KADIKÖY/İSTANBUL
tren

Cilt Gençleştirme’de Lazer Uygulamaları Nelerdir ?

Cilt Gençleştirme’de Lazer Uygulamaları Nelerdir ?

AMELİYATSIZ YÜZ GERME İLE CİLT GENÇLEŞTİRME

Gelişen teknoloji ile kendini ameliyatlara, operasyonlara hazır hisssetmeyen ancak yüzündeki kırışıklıklardan ve ince çizgilerden rahatsız olan bireylerin kesinlikle tercih edebileceği yöntemleri içinde barındıran ameliyatsız yüz germe işlemi ile kısa zamanda istenilen sonuca ulaşmak mümkün.

Bu işlemde radyofrekans, fokuslu ultrason, ip ve lazer gibi çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Cildinizde yaşa bağlı olarak ileri derecede sarkma bulunmuyorsa bu yöntemleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bu uygulamanın amacı yaşın ilerlemesiyle birlikte ciltte azalan kolajen, hyaluronik asit gibi maddelerin çoğaltılarak kırışıklıkların ve sarkmaların engellenmesidir. Ameliyatsız yüz germede en etkili yöntemlerden bir tanesi fokuslu ultrasondur. Uygulamalarda seanslar kişinin cilt durumuna bağlı olarak ve kullanılan yöntemlere göre değişmektedir. Örneğin fokuslu ultrasonda tek seansta sonuca ulaşırken, iple germe yöntemi 3 seansa kadar çıkabilmektedir. Yüz germedeki kalıcılık kullanılan yönteme ve cildin yapısına bağlı olarak 1 yıl ile 3 yıl arası değişmektedir.

Yine bu işleme bağlı olarak iyileşme süreci de yapılan işleme göre değişmektedir. Örneğin fokuslu ultrason uygulamasından sonra sosyal hayatınıza hemen dönebilirken, iple yüz germe işleminde 1 hafta sürebilen şişlik ve morluklar görülebilir.

Fraksiyonel lazer uygulaması 10-30 dk sürer. Fraksiyonel lazer uygulamasında acı ağrı hissedilir mi lazer işleminden önce bölgeye lokal anestezik sürülür ardından İşlem sırasında soğuk hava üflenir. Bu sayede acı hafif bir şekilde hissedilir. Kişiyi pek etkilemez normal hayatına 20-30 dk içinde dönebilir.

Sizde ameliyat ve operasyonlardan çekiniyorsanız ancak cildinizdeki kırışıklıklardan da şikayetçiyseniz lazer yöntemleri ve bahsettiğimiz yöntemleri tercih edebilirsiniz. İyi sonuçlar alındığı için son zamanda popüler olan bu uygulamalar bir çok kişinin 5-10 yaş birden gençleşmesini sağlamış ve cildini yenilemiştir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
1
MD Whatsapp Hattımız.
Powered by