Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:91 A/1 Blok Kat:1 D:3-4 KADIKÖY/İSTANBUL
tren

BOTOKS GENÇLEŞTİRİR Mİ?

BOTOKS GENÇLEŞTİRİR Mİ?

Botoks estetik cerrahide bir devrim olarak kabul edilmektedir. Kolay uygulanması, hızlı sonuç alınması ve ucuz olması başlıca tercih nedenleri arasındadır. Ülkemizde yapılan ilk Botoks uygulamaları ünlüler arasında görülmüştür. Bu uygulamalar biraz da hayal kırıklığıdır. Şaşkın ifadeli ünlüler medyada uzun süre alay konusu olmuştur. Özellikle de mimik kullanımının önemli olduğu tiyatro çevresinde ilk başlarda bu yüzden kabul görmemiştir.

Bir de aynı dönem yanaklara aşırı Botoks enjektesi ile şişmiş yüzle dolaşan ünlüler de Botoks hakkında ters intiba bırakmışlardır. Günümüzde Botoks uygulamaları artık ustalıkla yapılmaktadır. İnsanların yüz ifadelerini kullanmalarına izin verecek ölçülerde enjekte edilmektedir. Yanak dolguları da daha ölçülü tutulmaktadır.

Öyle ki bazı ünlülerin sürekli Botoks yaptırdıkları bilinmesine rağmen oldukça doğal görünümler sergilemektedirler. Nicola Kidman, Meg Ryan, Klie Minogue, Seda Sayan, Ebru Gündeş ve Demet Şener Botoks yaptıran ünlüler arasındadır.

Botoks bir tür dolgu maddesi olup ince iğneler yardımıyla maddenin deri altından enjekte edilmesiyle uygulanır. Hasta pek bir acı hissetmemekle birlikte anestetik krem de kullanabilir. İşlem genelde bir saatten az sürer ve hasta günlük işlerine aynı gün dönebilir. Botoks gençlikle birlikte kaybedilen yağ ve nemin yerini alarak yüzdeki boşlukları doldurur. Bu boşluklar en çok yanak ve göz çevresinde görülür. Alın da kırışmaya müsait bir alandır. Botoks tüm yüz deri altında uygulanabilir.

İlk botoksların kısa ömürlü olduğu bilinmektedir. Fazla madde enjeksiyonu da bu ömrü uzatmak amaçlı yapılan bir uygulamadır ama günümüzde Botoks daha uzun ömürlü hale getirilmiştir. Bu bakımdan fazla miktarda madde enjektesi ile ifadesi değişmeyen bir yüzle dolaşmaya da gerek kalmamıştır. Aslen ameliyatlı gençleşme işlemlerinin de bir ömrü vardır. Botoks sadece onlardan biraz daha kısa ömürlüdür üstelik bıçak altına yatıp çeşitli risklere girmeye de gerek bırakmaz.

Botoks çok çeşitli yerlerde yapılsa dahi aslen bir doktor eşliği ve klinik ortamlarının tercih edilmesi en iyi sonuç için önerilir. Botoksların da çeşitli kalite ve markaları vardır. Uygulama öncesi marka ve kalite araştırılması yapılmalıdır.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
1
MD Whatsapp Hattımız.
Powered by