Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:91 A/1 Blok Kat:1 D:3-4 KADIKÖY/İSTANBUL
tren

B12 Vitamini eksikliğinin olumsuz yanları

B12 Vitamini eksikliğinin olumsuz yanları

B12 VİTAMİNİ EKSİKLİĞİNİN OLUMSUZ ETKİLERİ

Genelde El ve ayaklarda görülen uyuşmanın nedeni B12 vitaminin eksikliği olabilir. Ayrıca Çocukların zeka düzeylerinde düşüklüğe büyük oranda neden olabildiği gibi B12 vitamini eksikliği aynı zamanda konuşma ve yürüme benzeri davranışların daha geç ortaya çıkmasına sebep olabilir. – Pernisiyoz anemi bir anemi türüdür. (Anemi nedir vücudumuzdaki kanda normalden daha az sayıda alyuvar olması demektir). Ayrıca Pernisiyoz anemide vücut yeteri kadar B12 vitaminini bulundurmadığı için yeterli miktarda sağlıklı alyuvar üretemez.

Vücudunuza oksijen taşıyacak yeterince alyuvar yoksa kendinizi yorgun ve bitkin hissedebilirsiniz. Şiddetli ve uzun süren pernisiyoz anemi kalbe, beyne ve vücuttaki diğer organlara hasar verebilir. Pernisiyoz anemi aynı zamanda sinir hasarı, nörolojik sorunlar (depresyon) ve sindirim sistemi problemleri gibi başka komplikasyonlara da yol açabilir. Ayrıca, pernisiyoz anemili kişilerde mide kanserine yakalanma riski artabilir” Kaynak .

B12 Vitaminin vücut için ne kadar önemli olduğunu olumsuz etkilerini ön plana çıkararak anlatmaya çalıştık. Hizmetlerimiz arasında bulunan güneş lekesi adlı konumuzu ziyaret edebilirsiniz. Sağlıklı Huzurlu günler dileriz.

MD DERMATOLOJİ

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
1
MD Whatsapp Hattımız.
Powered by