Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:91 A/1 Blok Kat:1 D:3-4 KADIKÖY/İSTANBUL
tren

Ameliyatsız yüz germeye bir gün herkesin ihtiyacı olacak mı?

Ameliyatsız yüz germeye bir gün herkesin ihtiyacı olacak mı?

Yüzdeki yaşlanmanın çeşitli nedenleri var. Yer çekiminden dolayı yumuşak dokuların sarkması bunların başında geliyor. Bu duruma karşı ‘face lifting’ yani yüz germe işlemiyle dokular tekrar eski yerlerine doğru çekilebilir ve en önemlisi de mümkün olan en uzun süre öyle kalmaları sağlanabilir. Şu anda uygulanan ameliyatsız yüz germe işlemlerinin alternatifleri yoktur ve zamanın hasarlarına karşı karşı son derece etkili oldukları bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Yüzdeki yaşlanma nedenlerinin ikinci sırasında ise hacim azalması geliyor. Özellikle 40 yaş sonrası deri altındaki yağ oranını azalıyor. Buna karşı dolgu uygulaması yapılıyor.

Scarlet çok yeni bir uygulama bir yan etkisi olduğu kanıtlandı mı? Daha sonra olumsuz bir etki ortaya çıkabilir mi?

Radyofrekans enerjisi yani ses dalgaları aslında tıpta uzun süredir kanamaları durdurmak için ameliyatlarda kullanılıyor. Cilt altına verilen ısı sayesinde kollajenler harekete geçerek ve ince kırışıklarda düzelme sağlıyor. Yara iyileşme mekanizması sayesinde ciltte kendiliğinden bir onarım sürecinin başlamasını tetikliyor. Estetikte kullanımı yeni olmakla birlikte iyi araştırılmış güvenilir bir yöntemdir.  Yan etki bu nedenle beklenmiyor. Yöntem estetik alanında yeni olabilir ama scarlet tıp dünyasında yıllardır kullanılıyor. Morarma ve kanama gibi yan etkileri bile yoktur, ayrıca geri dönüşümlü olduğu için de caziptir.

Ameliyatsız yüz germeden sonra kaç yaş gençleşme sağlanabilir?

Tek seansta 30 dakika içinde bile ameliyatsız gençleşme sağlanabilir. Yüzün önce ilk bölümüne uygulandığında diğer bölümüne göre gözle görünür farkı hissedebilirsiniz. Kaşların yukarı doğru kalktığı yüzün sarkan bölümlerinde toparlanma ortaya çıkar. Yüzdeki etkisine göre beş yaşlık bir gençleşme görüntüsü bile elde edilebilir.  

Scarlet’in botoks ve dolguya göre avantajı nedir?

Dünya nüfusu yaşlandıkça yüz gençleştirme uygulamalarına rağbet artıyor. Bu amaçla krem, botoks, dolgu ve ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden yararlanmak gerekiyor. Yüksek teknoloji her alanda olduğu gibi bu konuda da önemli seçenekler sunuyor. İşte bu seçeneklerden en yenisi scarlet cihazı. Tek seansta bile ciltte total bakım yaparak mükemmel sonuçlar alınabilir. İnsan vücudunun aslında kendi kendini yenileme, iyileştirme yeteneği vardır ancak yaşla birlikte bu yetenek azalır. Scarlet insan vücudunun bu yeteneğini yeniden harekete geçirmesini sağlar. Cilt yüzeyinde doğal iyileşme mekanizmasını harekete geçirir. Cildin yaşla birlikte azalan toparlama, sıkılaşma ve yenilenme özelliği tekrar ortaya çıkar. İşte bu etki sayesinde sarkmalar, ciltteki ton farkları, lekeler ve ince kırışıklıklar tedavi edilebilir. Kullanıcı açısından çok pratik bir yöntemdir. Botoks ve dolgu ile kombine de uygulanırsa çok daha iyi sonuç alınabilir. Birbirinin alternatif değil tamamlayıcı uygulamalardır. Ancak bu uygulamalar için bir program oluşturmak ve scarlet yaptırdıktan sonra hemen botoks ve dolgu yaptırmak yerine bir kaç hafta beklenmesi uygundur.  

Ultra Skin’in diğer yöntemlere göre en önemli avantajı nedir?

İğnesiz ve ameliyatsız gençleşme sağladığı için büyük bir rahatlık sağlıyor. Ses dalgaları ile cildin altındaki kolejenin hareket geçirirken tek seansta büyük bir değişim sağlıyor. Ultroson hamilelerin karnını taramak için kullanılabilecek kadar güvenli ve rahat bir yöntem. Tıp dünyası ultroson’u yani ses dalgalarını pek çok nedenle sıkça kullanır bu nedenle ameliyatsız gençleşme yöntemi olarak da tercih edilebilir. 

Ameliyatsız yüz germe teknikleri boyunda da etkili oluyor mu?

Boyun yalan söylemez. O bölgedeki sarkma ağaç halkaları gibi yaşı ortaya çıkarır. Botoks ve dolgu maddeleri ile boyundaki kırışıklık ve sarkmalara çok kısıtlı müdahale edilebiliyordu. Boyunlu kazak formülünün yerini ise şimdi ameliyatsız teknikler aldı. Gevşeyen, sarkan ve hindi boyuna dönüşen bu bölgede de scarlet ve ultra skin çok etkili olabiliyor. Teksas Üniversitesi Güneybatı Tıp Merkezi tarafından yapılan araştırmalar bu bölgelerek ulgulanan ultra skin yönteminin iyileştirme sağladığını ancak etkisinin üç dört ay sürdüğünü kanıtladı. Dünyaca ünlü Türk cerrahı Mehmet Öz pek çok ülkede gösterilen programında cerrahi olmayan yüz germe yöntemini bir devrim olarak sundu. Ancak bu bölgeye yapılan uygulama biraz daha ağrılı olabileceği için hassassiyeti giden bir kremle birlikte uygulanması önerildi.

Amerika’da bu yönteme erkekler daha fazla ilgi göstermeye başladı. Özellikle yüzle birlikte boyun için de ultra skin uygulamasından yararlandılar.

Ultra skin yöntemini uyguladıktan sonra o gece bir partiye katılmak mümkün olur mu, gençleştirici etkisi hemen ortaya çıkar mı?

Uygulama sonrası ilk andan itibaren bir etki ortaya çıkar. Bir saat sonra hafif düzeyde belli belirsiz kızarıklıklar geçtikten sonra normal hayatınıza devam edebilirsiniz. İlk anda bırakacağı etki, “yüzünüzün ne kadar dinlenmiş olduğu” yönünde olabilir ancak gün geçtikçe sonuçlar daha da artacaktır. Üç ayın sonunda ise maksimum sonucu görebilir.

Yıllardır aynı amaçla “öğlen tatilinde gençleşme” diye pek çok teknik çıkar… Sizce bu yöntem bu ihtiyacı gerçekten karşılayabiliyor mu?

Kesinlikle .. Ultra skin’in ardından çok kısa bir süre bahsettiğimiz hafif kızarıklık olabilir. Ancak bu geçecidir, yaptırdıktan sonra işine dönen pek çok kişi bulunuyor. Uygulama süresi en fazla bir saattir ardından çok daha gergin, kırışıksız e genç bir görünüm alır.

Bu uygulamaların neden bir hekim tarafından yapılması gerekiyor son derece basit görülüyor?

Çünkü tıbbi bir uygulamaladır. Diğer tıbbi tedavilerde olduğu gibi yöntemin derideki etkilerini bilen hekimlerle uygulanması şarttır. Ayrıca gençekten gerekli olup olmadığına hekim ve hasta birlikte karar vermelidir.

Bütün bu ameliyatsız cerrahi uygulamaları yerine acaba 60 yaşına kadar bekleyip tümden değişmek daha mı doğru?

Günümüzde estetiğin temeli uygulamalardaki doğallık. Bu işlemlerin doğru zamanda yavaş yavaş yapılması halinde alınan sonuçlar çok tatmin edici oluyor. 60 yaşına kadar bekleyip sarkmalar, çöküntüler ve maksimum yağ kaybı olan hastalara cerrahi işlem de yapılabilir ama bunlar büyük operasyonlardır ve etrafındaki insanlar büyük bir değişim görürler. Bazen yalnızca çevresi değil, hastada bu büyük değişime uyum sağlayamayabilir. Dünya yüzeyinde belki bir tek kişi kalsa yaşlanma büyük sorun olmaktan çıkar ancak sosyal hayat içinde artık yoğun iş temposunda insanlar yüzlerindeki deforme görüntüleri taşımak zorunda değil tıp ve teknoloji bunun için çalışıyor.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
1
MD Whatsapp Hattımız.
Powered by