Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:91 A/1 Blok Kat:1 D:3-4 KADIKÖY/İSTANBUL
tren

Picosure ile Leke Tedavisi

Picosure ile Leke Tedavisi

Picosaniyeli lazerler nedir?

Picosaniyeli lazer dövme silme  ve leke tedavisinde kullanılan en etkili sistemdir. En önemli özelliği  Q-switched lazerlerle yapılan leke  tedavi seanslarını 8-15 seanstan 4-6 seansa indirebilmesidir.  Picosaniye  lazer  enerjisini picosaniye aralığında (saniyenin trilyonda biri) gönderebilir. Picosaniye  lazer 1064, 755 ve 532nm  dalga boyunda ve  550-750 picosaniye atım süresinde çalışır.

Picosaniye lazerler nasıl etkili olur?

Picosaniyeli  lazerde  atım süresi picosaniye aralığında yani saniyenin trilyonda birinde gerçekleşir.  Bu sayedede picosaniye lazerler lekedeki  renk maddesini etkilerken cilde zarar vermez.

Picosaniyeli lazerler hangi lekelerde kullanılır?

Picosaniye lazerler güneş lekesi (melazma), çil tedavisi, yaşlılık lekesi, Ota nevüs, sütlü kahverengi leke (cafe au lait) ve bazen Becker nevüste kullanılabilir.

Picosaniye lazerler ile güneş lekesi (melazma) tedavisi kaç seans sürer?

Picosaniyeli lazer ile güneş lekesi yani melazma tedavisi ortalama 4-6 seans devam eder. Ancak bazı vakalarda daha az veya daha çok olabilmektedir. Klasik q switched lazerlerle bu süreç  en az 8-15 seans olup bazen 20 seansa kadar sürebilmekteydi. Picosaniye lazerle yapılan leke tedavisinin seans sayısı azalmakta ve leke açılma oranı çok daha iyi olmaktadır.

Picosaniye lazerler  ile leke tedavisi kaç günde bir yapılmalıdır?

Picosaniye lazerler ile yapılan leke tedavisinde seans araları 3-5 hafta arasında yapılabilir.

Picosaniye lazerler ile leke tedavisinden ciltte neler olur?

Picosaniye lazerler ile tedavisi esnasında hafif bir pembelik olur. Bu pembelik yarım gün içinde geriler.

Leke tedavisinde picosaniyeli lazerler ile başka yöntemler bir arada kullanılır mı?

Güneş lekesi tedavisi yani melazma zor ve uzun süreçtir. Picosaniyeli lazerler lekede renk maddesine etkili olsada etraf dokudakş hasar rengin tekrarına yol açar. Bu yüzden cildi onaran PRP, damar lazerleri ve mezoterapi yöntemler ile bir arada kullanmak tedavilerin etkinliğini artırır.

Lazerle Leke Tedavisi / Uzm Dr. Güneş Ertürk

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
1
MD Whatsapp Hattımız.
Powered by