Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:91 A/1 Blok Kat:1 D:3-4 KADIKÖY/İSTANBUL
tren

IPL ile Leke Tedavisi

IPL ile Leke Tedavisi

IPL (intense pulsed light) nedir?

IPL 400-1100 nm arası ışık veren bir cihazdır. IPL leke tedavisinde yıllardan beri kullanılmaktadır. Ayrıca IPL cilt yenileme,  kılcal damar giderme, epilasyon, iz ve çatlak tedavilerinde kullanılır.  IPL cihazlarında 400-1100 nm arası ışıktan,  tedavide etkili olan dalga boyu seçilerek tedavi yapılabilir.

IPL hangi lekelerde kullanılır?

IPL ile kahverengi leke tedavilerinden çiller, yaşlılık lekeleri, güneş lekesi, hamilelik ve doğum lekeleri tedavisinde kullanılabilir. IPL ile leke tedavisi tek başına veya diğer leke açıcı yöntemlerle beraber kullanılabilir. Özellikle melazma türü güneş lekelerinde cilt yenileme ve diğer lazer cihazları ile birlikte daha iyi sonuçlar alınır. Çillerde tek başına veya renk lazeri ile birlikte kullanılabilir.

IPL leke tedavisinde nasıl kullanılır?

IPL ile leke tedavisinden önce lekeli alana jel sürülür. Bu jel IPL ışığının cilde eşit dağılmasını sağlar. Üstelik soğutucu vazifesi görerek cildi korur.

IPL leke tedavisinde kaç seans, ne sıklıkta kullanılır?

IPL ile leke tedavisi 2-6 seans sürebilir.  Seans aralıkları 3-4 hafta olabilir. Seans sayısı lekenin derinliği, lekenin rengi, cildin rengi ve lekenin cinsine göre değişebilir.

IPL leke tedavisinde sonra ciltte hangi değişiklikler görülür?

İşlemden sonra kişiler normal hayatına dönebilir. Leke tedavilerinde lekede 5 gün süren geçici koyuluk olur. Bu aslında yüzeysel bir kabuktur. Kabuklar döküldükten sonra leke kaybolur veya açılır. Koyulaşma döneminde kapatıcı makyaj ürünleri kullanılabilir.

IPL ile leke tedavisinde nelere dikkat edilmelidir?

IPL ile leke tedavisinden önce sonra güneşlenmekten ve güneş altında kalmaktan kaçınılmalıdır. En az 30 faktörlü güneşten koruyucu düzenli olarak sürülmelidir. IPL ile leke tedavisinde çok koyu tenliler ve bronz tenliler tercih edilmez. Açık buğday ve açık tenliler en iyi sonuç alınabilecek leke hastalarıdır.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
1
MD Whatsapp Hattımız.
Powered by