Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:91 A/1 Blok Kat:1 D:3-4 KADIKÖY/İSTANBUL
tren

El Lekeleri

El Lekeleri

Elde lekeler neden çıkar?

Elde çıkan lekeler genellikle 30’lu yaşların ortalarında başlar. El lekeleri çil veya ben karakterinde olabilir. El lekelerinin oluşması ve çoğalması geçmiş yıllarda fazla güneşe maruz kalmakla ilgilidir. Ayrıca ailesel yapının lekelenmeye müsait olması gerekmektedir.

Elde lekeler nasıl gözükür?

El lekeleri açık ya da koyu kahverengi renkte çil görünümünde, değişik boyutlarda olabilir. El lekeleri kişiye yaşlı imajı verebilir. Bu nedenle pek çok kişi için istenmeyen bir durumdur.

El lekelerinde tedavi yöntemleri nelerdir?

El lekelerinin tedavisinde değişik yöntemler kullanılabilir. Başlıca el leke tedavi yöntemleri lazerler, buz tedavisi (kryoterapi), kimyasal peelingdir. Kimyasal peeling ve buz tedavisi lazerin olmadığı durumlarda uygulanabilecek yöntemlerdir. El leke tedavisinde etkinliği lazerlere göre daha düşük ve yan etkileri daha fazladır.

El lekelerinde tedavi sonrası neler beklenir?

Eldeki leke tedavilerinden sonra 5-10 gün süre ile lekelerde geçici bir koyulaşma meydana gelebilir. . El sırtı derisi yara iyileşmesi zayıf ve iz kalmaya meyilli bir yapıya sahiptir. Bu nedenle tedaviden sonra leke olan bölgelerde bir ay sürebilen kızarıklık olabilir. Bu görünüm daha sonra geriler.

Lazerle el lekesi tedavisi nasıl yapılır?

El leke tedavisinde en iyi tedavi şekli lazerlerdir. Lazerle el leke tedavisinde lazer seçimi çok önemlidir. El leke tedavisinde lazer uygulamaları ortalama 1-3 seans gerekir. Ten rengi ve lekenin yapısı seçilecek lazeri belirler. İşlem sonrası kabuklanma ve kızarıklık olabilir. El sırtının iyileşme süresi uzun olabilir. 

El leke tedavisinde kullanılan başlıca lazerler hangileridir?

  • KTP lazer
  • Alexandrite lazer
  • IPL (intensepulsed light)
  • Erbium ve CO2 lazer
  • Fraksiyonel lazerler

El leke tedavisinde hangi lazer tercih edilmelidir?

KTP lazerler açık tende açık kahverengi lekeler için uygundurlar. Alexandirite lazer ve IPL koyu tenli olanlarda koyu kahverengi lekeler için uygundur. Açık tenlilerde koyu lekelerde uygulanabilir. Erbium lazer ve CO2 lazer ciltten kabarık ben gibi yapısı olan el lekelerinde tedavi amaçlı kullanılabilir.  Fraksiyonel lazerler hem leke tedavisi için hem de el cildini gençleştirmek amaçlı kullanılabilir. Leke giderme özelliği düşüktür.

El leke tedavisinden sonra nelere dikkat etmeliyim?

Lazer tedavisi sonrası güneşten korunmak, el sırtına gençleştirme ve onarma özelliği olan kremler sürmek tedavinin sonuçlarını güzelleştirir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
1
MD Whatsapp Hattımız.
Powered by