Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:91 A/1 Blok Kat:1 D:3-4 KADIKÖY/İSTANBUL
tren

IPL İle Lazer Epilasyon

IPL İle Lazer Epilasyon

IPL (intense pulsed light) ile lazer epilasyon nedir?

IPL lazer 400-1200 nm. dalga boyunda, lazer epilasyonda ve leke tedavisinde kullanılan bir ışık sistemidir.

IPL ile lazer epilasyonun özellikleri nelerdir?

IPL renge duyarlıdır. Bu yüzden renkli tüylerin köklerini yakarak kalıcı kıl kaybı yapar. IPL renge çok duyarlı olduğundan koyu ten rengine sahip olanlar ve bronz teni olanlarda epilasyonda tercih edilmez.

IPL lazer epilasyonda hangi tüylere etkilidir?

IPL lazer epilasyon açık tenlilerde kalın veya ince yapılı, siyah, koyu veya açık kahverenkli tüyleri gidermekte etkilidir.  IPL lazer koyu ten rengine sahip kişilerde siyah-kahverengi renkli ve kalın yapılı tüyleri gidermekte kullanılabilir. Koyu tenlilerde açık kahverengi ve ince tüylerde etkili değildir.

IPL lazer epilasyonda hangi bölgelerde kullanılır?

IPL lazer vücut epilasyonunda genital bölge ve koltuk altı dahil her yerde kullanılabilir. Kadınlarda kalın ve yaygın kalın tüylerde kullanılabilir. Yüz bölgesinde az sayıda olan kalın tüylerde, dudak üstü haricinde ince yüz tüylerinde lazer epilasyon yapılması tavsiye edilmez.  Tüylerde tetiklenme yaparak artışa neden olabilir. Erkeklerde sakal üstünde tüy tetiklenmesi açısından dikkatle kullanılmalıdır

IPL lazerin epilasyonda etkisinin az olduğu vücut bölgeleri nerelerdir?

Kalça ve sırt bölgesinde kıllar derindeyse IPL l cildin çok derinlerine inmediği için epilasyon etkisi düşük olabilir.  Bazen koltuk altı tüyleri derinde olabilir ve kılların azalması uzun sürer. Bu tür dirençli durumlarda daha derinlere inen diode veya Nd:YAG lazer epilasyona geçilebilir.

IPL lazer epilasyon ne sıklıkta yapılır?

IPL lazer epilasyon ortalama 6-8 hafta aralıklarla yapılır. Her işlemden 2-3 hafta sonra kontrol seansı yapılarak kalan tüyler giderilir. Seans aralarında tüy olmaz. Lazer epilasyon tüylerin tekrar çıkmaya başladığı 6-8. haftada tekrar yapılır. 

IPL lazer epilasyon kaç seansta etkili olur?

Yaşa, yapıya, ten rengine, vücut bölgesine, kıl rengi ve kalınlığına göre  IPL lazer epilasyon  seans sayısı değişir. Ortalama 4-6 seansta kıllarda % 60-90 arası azalma beklenir.

IPL lazer epilasyonla vücudun hangi bölgelerinde az sayıda seans gerekir?

IPL lazer epilasyon alt bacak, kasık ve koltuk altında hemen etkili olur.

IPL lazer epilasyon vücudun hangi bölgelerinde çok sayıda seans gerekir?

IPL lazer epilasyon üst bacak, kol, gövde, göğüs dudak üstü bölgelerde daha fazla seans gerektirir.

IPL lazer epilasyon yan etkileri nelerdir?

IPL lazer koyu teni olanlarda ve güneşlenerek bronzlaşmış kişilerde yüksek dozla uygulama yapılırsa geçici yanıklar yapar. Bunun sonucunda kahverengi bir kabuk oluşur. Bir haftada düşen bu kabuk sonrasında haftalar veya aylar içinde geçen beyaz leke ortaya çıkar. Eğer yanık çok ciddiyse kabuk düşünce kahverengi leke bırakabilir. Yüzde uygun olmayan kişilerde yapılırsa ince tüylerde artış yapabilir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
1
MD Whatsapp Hattımız.
Powered by