Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:91 A/1 Blok Kat:1 D:3-4 KADIKÖY/İSTANBUL
tren

Fraksiyonel Radyofrekans ile Çatlak Tedavisi

Fraksiyonel Radyofrekans ile Çatlak Tedavisi

Fraksiyonel radyofrekans hangi şikayetleri tedavi eder?

Fraksiyonel radyofrekans yöntemi cilt çatlağı, cilt gençleştirme, sarkma giderme, sivilce izi ve yara izlerini gidermede kullanılır.

Çatlak tedavisinde fraksiyonel radyofrekans nasıl etkili olur?

Çatlak tedavisinde fraksiyonel radyofrekans mikroiğnelerle ciltte küçük delikler açarak cildin onarılmasını tetikler ve bunun sonucu olarak ciltte yenilenme sağlar.  Aynı zamanda cilt altına verilen radyofrekans enerjisi cilt altını 60 dereceye kadar ısıtır. Isınmanın etkisi ile kollajen lifler kısalarak cildin toparlanma ve sıkılaşması sağlanır. Ayrıca ısı etkisi ile kollajen sentezi uyarılarak zamanla ciltte onarılma ve yenilenme sağlanır.

Fraksiyonel radyofrekans ile çatlak tedavisinin etkileri ne zaman görülür?

Fraksiyonel radyofrekansile çatlaklara uygulama yapıldıktan hemen sonra yenilenmiş, sıkılaşmış bir cilt ortaya çıkar. En iyi sonuç cilt yenilemesinin tümüyle ortaya çıktığı üçüncü haftada görülmeye başlar.

Fraksiyonel radyofrekans çatlak tedavisinde ne sıklıkta uygulanmalıdır?

Fraksiyonel radyofrekans yöntemi 4-6 hafta arlıklarla 3-5 seans yapılabilir.

Fraksiyonelradyofrekans ile çatlak tedavisinden sonra ciltte nasıl değişiklikler olur?

Çatlak tedavisinde fraksiyonel radyofrekans uygulaması sonrasında uygulamaya bağlı ciltte hafif bir kızarıklık ve şişkinlik görülebilir ve ertesi gün geçer. Ciltte ısınmaya bağlı kuruluk hissedilecek olursa nemlendirici uygulaması ile cilt rahatlatılabilir. 

Çatlak tedavisinde fraksiyonel radyofrekans hangi yöntemlerle bir arada uygulanabilir?

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması ile ciltte açılan küçük delikler sayesinde cildin nefes alması sağlandığı gibi,  serum, bakım kremleri gibi ürünler çok daha iyi emileceği için faydaları daha çok  artar. Fraksiyonel radyofrekans işlemi PRP veya mezoterapi ile birlikte yapılabilir. İşlemin hemen sonrasında PRP veya mezoterapi ürünleri uygulanması ciltteki onarılma etkisini daha çok arttırır.

Fraksiyonel radyofrekans çatlak tedavisinde lazer tedavileriyle birlikte veya dönüşümlü kullanılarak etkinliği artırılabilir.

Fraksiyonel radyofrekans yönteminin lazerlere avantajı nedir?

Fraksiyonel radyofrekans yönteminin cilt yenilemede kullanılan lazerlere göre avantajı yaz aylarında da güvenle uygulanabiliyor olmasıdır.  Uygulamadan sonra güneşe maruz kalındığında lazerlerde olduğu gibi lekelenme riski yoktur. Bu yöntemin bilinen önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ayrıca işlem sonrası kabuklanma ve kızarıklık olmaz. Hassas ciltlerde olsa bile 2-3 günde geriler.

Fraksiyonel radyofrekans cihazlarında hangi markalar kullanılmaktadır?

Scarlet ve Infini, E- prime markaları fraksiyonel radyofrekans yapan cihazlardır.

ÇATLAK TEDAVİSİ / DR. GÜNEŞ ERTÜRK

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
1
MD Whatsapp Hattımız.
Powered by