Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:91 A/1 Blok Kat:1 D:3-4 KADIKÖY/İSTANBUL
tren

Fraksiyonel Lazerle Çatlak Tedavisi

Fraksiyonel Lazerle Çatlak Tedavisi

Fraksiyonel lazerle çatlak tedavisinde nasıl etkili olur?

Lazerle cilt çatlağı tedavisinde en etkili lazerler fraksiyonel lazerlerdir. Fraksiyonel lazerler ısı etkisi ile kollajeni kısaltırlar, kısa sürede sıkılaşma etkisi yaratırlar. Daha sonra kollajen ve elastik lifleri artırarak cildi yenilerler. Böylece çatlak görünümünde hafifleme meydana gelir.

Fraksiyonel lazerle çatlak tedavisinde kullanılan cihazların özellikleri nelerdir?

Fraksiyonel lazerler çok çeşitlidir.  Fraksiyonel lazerler ikiye ayrılır. Birincisi deriyi soymayan 1440 nm, 1540 nm, 1550 nm dalga boyuna sahip fraksiyonel lazerler, ikincisi  deriyi soyan 2940 nm, 2970 nm erbium lazerler, 10600 nm karbondioksit ( CO2) lazerlerdir.

Fraksiyonel lazerle çatlak tedavisinde hangi cihazlar kullanılmalıdır?

Fraksiyonel lazerlerin tüm çeşitleri başarıyla çatlak tedavisinde kullanılabilir. Bu lazerler içinde en etkilisi fraksiyonel karbondioksit lazerdir. Fraksiyonel karbondioksit lazerleri dezavantajı işlem sonrası iyileşme döneminin uzun sürmesi, uygun dozlarda verilmezse leke yapma özelliğinin yüksek olmasıdır. Bu yüzden koyu tenli kişilerde dikkatli olunmalıdır. Çok esmerlerde diğer fraksiyonel lazerler tercih edilebilir.

Fraksiyonel lazerle çatlak tedavisi ne sıklıkta ve kaç seans olmalıdır?

Fraksiyonel lazer çatlak tedavisi ortalama 4 seans yapılmalıdır. Seans aralıkları 1-2 ayda bir olabilir.

Fraksiyonel lazerle çatlak tedavisi başka yöntemler le bir arada kullanılabilir mi?

Fraksiyonel lazerler mezoterapi, dermaroller, PRP ve diğer lazer türleriyle kombine edilerek etkinlikleri artırılabilir.

Fraksiyonel lazerle çatlak tedavisinde nelere dikkat edilmelidir?

İşlem sonrası güneşten korunmak gerekir. Tedavi aralıklarında çatlağa iyi gelen retinol (vitamin A), vitamin C, vitamin E, antioksidan, büyüme faktörleri, peptid içeren kremler kullanılabilir.

Cilt çatlakları neden olur?

Cilt çatlakları cildin incelmesi, kollajen ve elastik liflerin zarar görmesi sonucu ortaya çıkarlar.

Cilt çatlakları kimlerde görülür?

Cilt  yapısı esnek olmayanlarda aniden kilo almak, ergenlik çağında boy ve kilo artışına bağlı, gebeliklerde karın ve göğüs  derisinin gerilmesine bağlı çatlaklar oluşabilir. Ayrıca kortizon türü ilaç alanlarda, kortizonla ilgili hormon hastalığı olanlarda cilt çatlakları meydana gelebilir.

Cilt çatlağı nerelerde ve ne şekilde görülür?

En çok kalça, diz arkaları, karın ve göğüs bölgesinde görülür. Bazı kişilerde çatlaklar geniş boyutta ve pembe renkle başlayıp zaman içinde beyaz renge döner. Bazen de çok ince, beyaz renkli çatlaklar şeklinde birden ortaya çıkabilir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
1
MD Whatsapp Hattımız.
Powered by