Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:91 A/1 Blok Kat:1 D:3-4 KADIKÖY/İSTANBUL
tren

Diode (Ütüleme Lazer) ile Lazer Epilasyon

Diode (Ütüleme Lazer) ile Lazer Epilasyon

Diode (ütüleme lazer) ile lazer epilasyon nedir?

Diode (ütüleme lazer)   lazer 800-810nm. dalga boyunda, lazer epilasyonda tedavisinde kullanılan bir lazerdir.

Diode (ütüleme lazer) lazer ile lazer epilasyonun özellikleri nelerdir?

Diode (ütüleme lazer) lazer renkli tüylerin köklerini yakarak kalıcı kıl kaybı yapar. Diode  (ütüleme lazer)   lazer renge çok duyarlı olmadığından koyu ten rengine sahip olanlar ve bronz teni olanlarda epilasyonda tercih edilir. Çünkü koyu cildi yakma olasılığı azdır.

Diode (ütüleme lazer) lazer epilasyonda hangi tüylere etkilidir?

Diode (ütüleme lazer) lazer epilasyon açık tenlilerde kalın veya ince yapılı, siyah, koyu kahverenkli tüyleri gidermekte etkilidir. Açık tenli kişilerde açık kahverengi tüylerde etkinliği düşüktür.  Diode  (ütüleme lazer) lazer koyu ten rengine sahip kişilerde siyah-kahverengi renkli ve kalın yapılı tüyleri gidermekte kullanılabilir. Ayrıca koyu tenlilerde açık kahverengi ve ince tüylerde etkilidir.

Diode (ütüleme lazer) lazer epilasyonda hangi bölgelerde kullanılır?

Diode (ütüleme lazer) lazer vücut epilasyonunda genital bölge ve koltuk altı dahil her yerde kullanılabilir. Kadınlarda kalın ve yaygın kalın tüylerde kullanılabilir. Yüz bölgesinde az sayıda olan kalın tüylerde, dudak üstü hariç ince yüz tüylerinde lazer epilasyon yapılması tavsiye edilmez.

Diode (ütüleme lazer) lazerin epilasyonda etkisinin çok olduğu vücut bölgeleri nerelerdir?

Kalça ve sırt bölgesinde kıllar derindeyse Diode  (ütüleme lazer)   lazer cildin çok derinlerine indiği için epilasyon etkisi iyi olabilir.  Bazen koltuk altı tüyleri derinde olabilir ve kılların azalması uzun sürer. Bu tür dirençli durumlarda daha derinlere inen diode (ütüleme lazer) lazer epilasyona geçilebilir.

Diode (ütüleme lazer) lazer epilasyon ne sıklıkta yapılır?

Diode (ütüleme lazer) lazer epilasyon ortalama 6-8 hafta aralıklarla yapılır. Her işlemden 2-3 hafta sonra kontrol seansı yapılarak kalan tüyler giderilir. Seans aralarında tüy olmaz. Lazer epilasyon tüylerin tekrar çıkmaya başladığı 6-8. haftada tekrar yapılır. 

Diode (ütüleme lazer) lazer epilasyon kaç seansta etkili olur?

Yaşa, yapıya, ten rengine, vücut bölgesine, kıl rengi ve kalınlığına göre Diode (ütüleme lazer) lazer epilasyon seans sayısı değişir. Ortalama 4-6 seansta kıllarda %60-90 arası azalma beklenir.

Diode (ütüleme lazer) lazer epilasyonla vücudun hangi bölgelerinde az sayıda seans gerekir?

Diode (ütüleme lazer) lazer epilasyon alt bacak, kasık ve koltuk altında hemen etkili olur.

Diode (ütüleme lazer) lazer epilasyon vücudun hangi bölgelerinde çok sayıda seans gerekir?

Diode (ütüleme lazer) lazer epilasyon üst bacak, kol, gövde, göğüs dudak üstü bölgelerde daha fazla seans gerektirir.

Diode (ütüleme lazer) lazer epilasyon yan etkileri nelerdir?

Diode (ütüleme lazer) lazer koyu teni olanlarda ve güneşlenerek bronzlaşmış kişilerde yüksek dozla uygulama yapılırsa geçici yanıklar yapar. Bunun sonucunda kahverengi bir kabuk oluşur. Bir haftada düşen bu kabuk sonrasında haftalar veya aylar içinde geçen beyaz leke ortaya çıkar. Eğer yanık çok ciddiyse kabuk düşünce kahverengi leke bırakabilir. Yüzde uygun olmayan kişilerde yapılırsa ince tüylerde artış yapabilir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
1
MD Whatsapp Hattımız.
Powered by