Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:91 A/1 Blok Kat:1 D:3-4 KADIKÖY/İSTANBUL
tren

Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite lazer epilasyon nedir?

(755 nm dalga boyu) Alexandrite lazer oldukça hızlı çalışan, beyaz ve açık buğday tenliller için çok uygun bir laser epilasyon makinesidir. Dünyada en yaygın olarak kullanılan lazer epilasyon cihazıdır.

Son nesil teknolojiye sahip olan alexandrite lazer cihazı bir çok lazer epilasyon cihazlarının en başında gösterilmektedir.

Alexandrite lazer için uygun olan cilt Tipi nedir?

Bu lazer özellikle beyaz ve açık buğday tenliler için idealdir. Koyu renkli buğday tenliler, esmer tenliller ve güneşte bronzlaşmışlar için uygun değildir.

Alexandrite lazer epilasyon avantajları nelerdir?

Bu lazer ciltten çok iyi emildiği için  tüyleri çok iyi etkiler. Çok ince kahverengi tüyleri yakabilir. Özellikle beyaz tenlilerde çok etkilidir.

Alexandrite lazer epilasyon yan etkileri nelerdir?

Bu lazer uygun dozlarda ve doğru kişiye uygulanmadığında ciltte hafif  yanıklar yaparak geçici beyaz veya kahverengi lekelere sebep olabilir.  Alexandirite lazer koyu cildi ve bronz, yanık tenlilere uygun değildir.

Alexandrite lazer hangi vücut bölgelerine uygulanabilir?

Bu lazer tüm vücut bölgelerine uygulanabilir. Nadiren kıl kökleri derinde ise sırt, kalça,  ve koltuk altı bölgelerinde kılların yanmasına rağmen alexandrite lazere direnç görülebilir. Bu durumda daha derine inen Nd:YAG lazer tercih edilebilir. Tüm lazer türlerinde bazen olabilen yüz bölgesinde (dudak üstü hariç) ince tüylerde   tetiklenme olasılığına karşı dikkatli olunmalıdır.

Alexandrite lazer cihazı ile epilasyon fiyatları ve detaylı bilgi için iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

MD Dermatoloji Lazer Estetik Polikliniği

Uzm. Dr. Güneş Ertürk

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
1
MD Whatsapp Hattımız.
Powered by