Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:91 A/1 Blok Kat:1 D:3-4 KADIKÖY/İSTANBUL
tren

Alexandirite ile Lazer Epilasyon

Alexandirite ile Lazer Epilasyon

Alexandirite lazer epilasyon nedir?

Alexandirite lazer 755 nm. Dalga boyunda, lazer epilasyonda ve leke tedavisinde kullanılan bir lazerdir.

Alexandirite lazer ile lazer epilasyonun özellikleri nelerdir?

Alexandirite lazer renge duyarlıdır. Bu yüzden renkli tüylerin köklerini yakarak kalıcı kıl kaybı yapar. Alexandirite lazer renge çok duyarlı olduğundan koyu ten rengine sahip olanlar ve bronz teni olanlarda epilasyonda tercih edilmez.

Alexandirite lazer epilasyonun avantajları nelerdir?

Renge duyarlı bir lazer olduğundan açık tenlilerde ince ve açık kahverengi tüyleri rahatça yok eder. Yapıldığı anda tüyleri buharlaştırdığı için ağda yapılmış gibi temiz bir görüntü oluşur.  Ayrıca Nd:YAG ve Diod lazere göre daha az acı hissedilir.

Alexandirite lazer epilasyonda hangi tüylere etkilidir?

Alexandirite lazer epilasyon açık tenlilerde kalın veya ince yapılı, siyah, koyu veya açık kahverenkli tüyleri gidermekte etkilidir.  Alexandirite lazer koyu ten rengine sahip kişilerde siyah-kahverengi renkli ve kalın yapılı tüyleri gidermekte kullanılabilir. Koyu tenlilerde açık kahverengi ve ince tüylerde etkili değildir.

Alexandirite lazerepilasyonda hangi bölgelerde kullanılır?

Alexandirite lazer vücut epilasyonunda genital bölge ve koltuk altı dahil her yerde kullanılabilir. Kadınlarda kalın ve yaygın kalın tüylerde kullanılabilir. Yüz bölgesinde az sayıda olan kalın tüylerde, dudak üstü hariç ince yüz tüylerinde lazer epilasyon yapılması tavsiye edilmez. Tüylerde tetiklenme yaparak artışa neden olabilir. Erkeklerde sakal üstünde tetiklenme açısından dikkatle kullanılmalıdır.

Alexandirite lazerin epilasyonda etkisinin az olduğu vücut bölgeleri nerelerdir?

Kalça ve sırt bölgesinde kıllar derindeyse alexandirite lazer cildin çok derinlerine inmediği için  epilasyon etkisi  düşük  olabilir.  Bazen koltuk altı tüyleri derinde olabilir ve kılların azalması uzun sürer. Bu tür dirençli durumlarda daha derinlere inen diode veya Nd:YAG lazer epilasyona geçilebilir.

Alexandirite lazer epilasyon ne sıklıkta yapılır?

Alexandirite lazer epilasyon ortalama 6-8 hafta aralıklarla yapılır. Her işlemden 2-3 hafta sonra kontrol seansı yapılarak kalan tüyler giderilir. Seans aralarında tüy olmaz. Lazer epilasyon tüylerin tekrar çıkmaya başladığı 6-8. haftada tekrar yapılır. 

Alexandirite lazer epilasyon kaç seansta etkili olur?

Yaşa, yapıya, ten rengine, vücut bölgesine, kıl rengi ve kalınlığına göre alexandirite lazer epilasyon seans sayısı değişir. Ortalama 4-6 seansta kıllarda %60-90 arası azalma beklenir.

Alexandirite lazerepilasyonla vücudun hangi bölgelerinde az sayıda seans gerekir?

Alexandirite lazer epilasyon alt bacak, kasık ve koltuk altında hemen etkili olur.

Alexandirite lazer epilasyon vücudun hangi bölgelerinde çok sayıda seans gerekir?

Alexandirite lazer epilasyon üst bacak, kol, gövde, göğüs dudak üstü bölgelerde daha fazla seans gerektirir.

Alexandirite lazer epilasyon yan etkileri nelerdir?

Alexandirite lazer koyu teni olanlarda ve güneşlenerek bronzlaşmış kişilerde yüksek dozla uygulama yapılırsa geçici yanıklar yapar. Bunun sonucunda kahverengi bir kabuk oluşur. Bir haftada düşen bu kabuk sonrasında haftalar veya aylar içinde geçen beyaz leke ortaya çıkar. Eğer yanık çok ciddiyse kabuk düşünce kahverengi leke bırakabilir. Yüzde uygun olmayan kişilerde yapılırsa ince tüylerde artış yapabilir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
1
MD Whatsapp Hattımız.
Powered by