Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:91 A/1 Blok Kat:1 D:3-4 KADIKÖY/İSTANBUL
tren

Masseter Botoksu ile Yüz İnceltme

Masseter Botoksu ile Yüz İnceltme

Masseter Botoksu (Botox) Nedir? Nasıl Yapılır?

Kadın yüz güzelliğinin önemli unsurlarından biri de alt yüz bölgesinde yerleşmiş çene kontürünün keskin ve V şeklinde olmasıdır. Erkek yüzünde çene hattı kare şeklinde ve kaslıyken kadınlarda üçgen ya da v şeklinde çene hattı daha çekici bulunur. Bu orani belirleyen gizli etken aslında bir çiğneme kası olan masseter kasının kitlesidir . Bu kasın hipertrofisi alt yüze erkeksi  (kare biçiminde)bir ifade verirken ince bir maseter kası yüze üçgen ve daha feminen bir hava  verir.

Özelikle Asyalı kadınlarda masseter kası genetik olarak hipertrofik olduğundan çene kontürüne yeniden şekil verme işleminde masseter kasının küçültülmesi Asya ülkelerinde  sık uygulanan kozmetik işlemlerden biridir. Ancak son  zamanlarda başta Hollywood olmak üzere batı dünyasında da kalın yüzlü bayanların önemli estetik talepleri arasına maseter kasının inceltilmesi de girmiştir.

botoks-masseter

Massetere yapılan botoks enjeksiyonu estetik etkisi yanında toplumda yaygın olan  gece uykusu esnasında dişlerini sıkan hastalarda da yaygın biçimde uygulanabilmektedir.

Maseter botoksu işlemi bir veya iki seansta  toplamda 10-15 dakikada uygulanabilmektedir. İşlem botulinum toksinin küçük bir enjektör yardımıyla  masseter kası içine zerk edilmesi esasına  dayanır. Yüzde ortaya çıkan incelme 7 gun sonra başlar ve 3 hafta içinde etkisi maksimuma çıkar. Ortaya çıkan V-shape etkisi yani inceltici etki 4 ay kadar devam eder. Tekrarlanan enjeksiyonlar zamanla incelme etkisini kalıcı kılmaktadır.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
1
MD Whatsapp Hattımız.
Powered by