Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:91 A/1 Blok Kat:1 D:3-4 KADIKÖY/İSTANBUL
tren

Kaş Arası Çizgileri

Kaş Arası Çizgileri

Kaş arası çizgileri neden olur?

Kaş arası çizgisi bu bölgede bulunan üç kasın fazla çalışmasından kaynaklanır. Bu bölgede kasların fazla hareketli olmasına veya kasın kalınlığına bağlı olarak değişik derecede kırışıklıklar ortaya çıkar.  Kaş arası kırışıklığı yüze sinirli ve mutsuz bir ifade verir.  Sürekli kaş arasını çatmak bir süre sonra kalıcı çizgi yerleşmesine neden olur.  Bazı kişilerde kasların çok kalın olması nedeniyle çok derin, oluk şeklinde çizgi yerleşebilir.

Kaş arası çizgileri tedavisinde en etkili yöntem nedir?

Kaş arası kırışıklık gidermede en etkili yöntem botoks uygulamalarıdır. Yapıldıktan 10-15 gün sonra etkisi başlar. Botoks etki süresi kişiden kişiye değişmekle beraber 3-5 ay arası devam edebilir.  Tekrarlanan uygulamalarla kaş çatma alışkanlığı azalır. Böylece kaş arası botoks uygulamaları daha seyrek yapılabilir. Kaş arasında çok derin kırışıklığı olanlarda başlangıçta yapılan botoks uygulamaları kırışıklığı azaltır ancak tam olarak geçmesini sağlamayabilir. Zaman içinde botoks uygulamalarının tekrarı ile kırışmayı unutan cilt tamir olarak kendiliğinden düzelebilir.

Kaş arası çizgileri tedavisinde başka hangi yöntem kullanılır?

Eğer çok derin çizgi varsa bu süreç çok uzayacağından hyaluronik asitli dolgu maddesi uygulamaları kalan çizginin çabuk ve tam olarak geçmesini sağlayabilir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
1
MD Whatsapp Hattımız.
Powered by