Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:91 A/1 Blok Kat:1 D:3-4 KADIKÖY/İSTANBUL
tren

Dudak Çizgisi

Dudak Çizgisi

Dudak çizgileri neden olur?

Dudak çizgisi tedavisi : Üst dudaktaki diklemesine çizgiler yaşlanmanın en güçlü belirtilerindendir. Sigara içen kişilerde bu çizgiler daha sık görüldüğü için sigara çizgileri olarak da bilinir. Sigara içmeyenlerde de dudak çizgileri çok sık görülmektedir.  Dudak çevresindeki deri incedir ve yağ dokusundan fakirdir. Bu yüzden güneş ışınlarından fazla etkilenerek erken yaşta kırışmaya başlar. Buna ek olarak mimik hareketlerine bağlı olarak bu bölgedeki kasların fazla çalışması dudak etrafında kırışıklıkların ortaya çıkmasına neden olur.     

Dudak çizgileri tedavisi nedir?

Dudaktaki dikey çizgileri gidermekte en hızlı tedavi hyaluronik asitli dolgu maddesi uygulamalarıdır.

Dudak çizgilerine dolgu nasıl yapılır?

Dudağın yaşla birlikte dolgunluğunun azalması çizgilerin daha kolay çıkmasına sebep olur. Bu yüzden dolgu maddesi uygulamaları hem dudağa hem çizgilere yapılmalıdır. Dudak üstü dolgusunda doğal olmayan görünümlerden kaçınmak için acele edilmemelidir. Dudak üstü çizgilerini yok etmek için bir anda çok miktarda hyaluronik asitli dolgu uygulamak dudakta ördek görünümü yaratabilir. Bu yüzden kırışıklıklara az miktarda  hyaluronik asitli dolgu yapılmalıdır. Daha sonra küçük oranlarda hyaluronik asitli dolgularla devam edilmelidir.  Böylece hem doğal hem kırışıksız görüntü elde edilebilir. 

Dudak çizgilerine dolgu dışında hangi tedaviler yapılır?

Dudak derisi yaşlanmışsa dolgu uygulamadan önce cildi gençleştiren işlemler tedavi sonuçlarının daha güzel olmasını sağlar.  Dudak üstü derisini lazer, radyofrekans, fraksiyonel sistemler, PRP ve mezoliftle yenilemek dolgunun etkinliğini ve süresini artırır. Çok güçlü mimikleri olanlarda botoks yaparak etkinlik artırılabilir. Çok düşük miktarda ve yüzeysel yapılır. Bu bölgede botoks uygulamak sadece yardımcı bir tedavidir. Ana tedavi değildir.

Dudak Çizgisi / Uzm Dr. Gökhan Gökler

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
1
MD Whatsapp Hattımız.
Powered by