Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:91 A/1 Blok Kat:1 D:3-4 KADIKÖY/İSTANBUL
tren

Boyun Kırışıklığı ve Sarkması

Boyun Kırışıklığı ve Sarkması

Boyun kırışıklığı ve sarkması neden olur?

Boyun en erken yaşlanma belirtileri gösteren bölgelerden biridir.  Genetik yapı, yatma şekli, güneş ışığı, ten rengi ve bakımın ihmal edilmesi boyun bölgesinin erken yaşlanmasına sebep olur.  Genellikle yüze yapılan bakım ve korumalar boyunda ihmal edilir. Boyun bölgesi yüze göre salgı bezlerinden fakir bir cilt olmasına bağlı olarak yenilenme yeteneği daha azdır. Bu nedenle boyun cildi güneş ışığından fazla zarar görür. Boyunda sarkma, kırışma, yağlanma, lekeler ve et benleri erken yaşlardan itibaren görülebilir.  Çene altında gıdı şeklinde yağlanma ve sarkmalar ortaya çıkabilir.

Boyun kırışıklığı ve sarkması ne zaman görülür?

Kadın ve erkeklerde yaşı en çok belli eden bölge boyundur. Kadın ve erkeklerde 40’lı yaşlarda başlayan deri değişiklikleri 50’li yaşların ortalarında itibaren çok artar.  

Boyun sarkması ve kırışması nasıl tedavi edilir?

Sarkmayı azaltan tüm yöntemler çene altında ve boyunda sarkmasında kullanılabilir.  Boyun derisi sarkması, kırışması şikayetlerinde fraksiyonel lazer ve radyofrekans tedavileri, fokuslu ultrason, PRP ve mezolift etkilidir.  Uygulamalar 2-4 hafta aralıklarla en az üç veya dört seans yapılmalıdır. Sonrasında boyun derisi toparlar. İşlemler birlikte uygulanırsa çok daha iyi sonuç alınır.  Fraksiyonel radyofrekans- PRP veya lazer – mezolift gibi bir arada uygulanan işlemler daha hızlı ve daha güzel toparlanma sağlar. Boyunda enine kırışıklıklar ve boyun kaslarının belirginleşmesi  şikayetinde botoks uygulamaları en etkili yöntemlerdir. Derin kırışıklıklarda hyaluronik asitli dolgu uygulamaları çok başarılı olur.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
1
MD Whatsapp Hattımız.
Powered by