Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:91 A/1 Blok Kat:1 D:3-4 KADIKÖY/İSTANBUL
tren

Ameliyatsız Yüz Germe ile Cilt Gençleştirme Yöntemleri

Ameliyatsız Yüz Germe ile Cilt Gençleştirme Yöntemleri

CİLT GENÇLEŞTİRME

ameliyatsız yüz germe

ameliyatsız yüz germe

Genç kalmak ve genç görünmek insanoğlunun çağlar boyunca üzerinde en çok düşündüğü ve araştırdığı konulardan biri olmuştur.  Hem kronolojik yaşlanma hem de çevresel faktörlerin (ultaviyole ışınları, dengesiz beslenme, uykusuzluk, alkol, sigara ve çevre kirliliği vb.) etkisiyle  ciltte meydana gelen matlık, kuruluk, lekeler , kırışıklıklar, elastikiyet kaybı ve sarkma  30’lu yaşlardan sonra yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlar ve zamanında önlem alınmaya başlanmazsa 40 yaşından sonra bu belirtiler vücudumuza iyice yerleşmektedir. Tedavi planında öncelikle cildin bir uzman dermatolog tarafından değerlendirilmesi ve  ihtiyaçlarının belirlenerek tedaviye başlanması tedavinin başarısını belirleyen  en önemli faktördür. Bunun yanında başvurulan merkezin cihaz donanımı ve  uygulayıcı hekimlerin deneyimleri de  alınacak sonuç üzerinde oldukça etkilidir. Bu yazıda kliniğimizin hizmetleri arasında olan cilt gençleştirme yöntemlerini sizlere anlatacağız ve bu yöntemlerin özeliklerini, sonuçlarını, detaylarını sizlere açıklayacağız.

AMELİYATSIZ CİLT VE YÜZ GERME YÖNTEMLERİ

Yüz mezoterapisi

Yüz mezoterapisi ya da mezolifting  cildin geçleştirlmesinde özellikle 30-45 yaş grubunda kullanılan oldukça etkin bir yöntemdir. Bu yöntemde deri içine cilt gençleştrmede kullanılan bir kokteyl minik zerkler biçminde derinin orta tabakasına verilir. Bu koktey içinde yine cildin ihtiyaç duyabileceği vitaminler, koenzimler, antioksidanlar, DNA uyarıcı maddeler,hyalüronik asit ve benzeri pek çok madde bulunabilir. Bu şekilde cildimiz için gerekli olan pek çok madde doğrudan nokta atışı yapılarak istenilen bölgeye  ulaşmış olur. Mezolifting sonucunda ciltte canlanma, parlaklık artışı, ince kırışıklıklarda azalma, hafif derecede lifting sağlanmış olur.

PRP (Platelet rich plasma) ve GRP (Growth Factor Rich Plasma)

PRP medikal bir uygulamadır.Sadece doktorlar tarafından yapılmalıdır. Doktor hastasını muayene ettikten sonra içinde özel bir jel bulunan küçük tüplerin içine az miktarda kan alır ve santrifüj işlemi uygular. Bu işlemin sonunda tüplerdeki kan bileşenlerine ayrılır: yani her mililitresinde yaklaşık 200.000 trombosit bulunan bu kanın kırmızı hücrelerden oluşan kısmı ayrılır, böylece mililitrede 1,5 milyona kadar trombosit yoğunluğuna sahip olan bir jel elde edilir. İşte buna PRP adı verilir. Trombositlerin kanın pıhtılaşması ile ilgili işlevleri var, fakat aynı zamanda bir doku hasarının iyileşmesini sağlayıcı özellikteki büyüme faktörlerini de salgılıyorlar. Dolayısıyla santrifüj işlemi uygulanan kandan elde edilen PRP, yani trombositi bol olan kısım ya mezoterapi yöntemiyle ya da maske haline getirilerek yüz, boyun, saç, vs istenen bölgeye uygulanıyor. Böylece dokulardaki hasarın ya da yaşlanmanın etkilerini geriye çevirecek doğal büyüme faktörleri istenen bölgeye verilmiş oluyor .PRP bir kök hücre tedavisi değildir. Ancak dolaylı yoldan kök hücreler üzerinde çalışır. Trombositlerin içindeki büyüme faktörleri deri hücrelerine fibroblast üretme mesajını ileten birer uyarandır. Fibroblastlar da kolajen ve elastin üretmek için anahtar niteliğindeki yapılardır. Dolayısıyla Regenkit PRP bütün bu süreci başlatan trombosit sayısını çoğaltarak dolaylı olarak kök hücreler ile çalışır, çünkü dolgu uygulaması sonrasında deride oluşan fibrin ağları ortamdaki kök hücreleri de kendi yapısında toplar. PRP uygulanmış ciltler ışıltılı ve aydınlık bir hal alır. İnce kırışıklara ve orta derededeki sarkmalara oldukça etkidir.

Lazer ve ışık sistemleri

pek çok lazer ve ışık sistemi cilt gençletirmede diğer yöntemlerle kombine yada tek başına kullanılabilmektedir. Bunlar arasında en bilinen sistemlerden biri fraksiyonel lazer olarak adlandırılan bu grup lazerdir. Bu sistemler deri içindeki dejenere olmuş kolajeni yıkarak yeni kolajen sentezini tetikleyerek faydalı olurlar. Genellikle etkin sonuç için 4-6 seans tedavi gerektirirler. Cildin parlaklığının arttırılması, gözeneklerin sıkılaşması, lekelerin giderilmesi, anti- kırışıklık ve orta dereceli lifting özellikleri vardır.

Altın iğne tedavisi( scarlet)

İğneli radyofrekans sistemi olarak bilinen bir sistemdir. Cildin 3mm kadar derinlerine inen küçük iğnecikler yoluyla orta deriye radyodalgarı tarzında enerji aktarılır. Burada ortaya çıkan ısı sayesinde kolajenin ve eelstik liflerin yenşilenmesi amaçlanır. Altın iğne tedavisi kırışılıklarda, sarkmada büyümüş gözeneklerde oldukça etkilidir. Bunun yanında akne izlerinde de oldukça başarıyla kullanılmaktadır.

Fokuslu Ultrason Tedavisi (Ultraskin)

Ameliyatsız yüz germe tedavisi fokuslu ultrason son yıllarda geliştirilmiş diğer tüm yöntemlere göre daha derin çalışabilen bir yöntemdir. Dekolte bölgesi, gıdı bölgesi, çene hattı, yüz konturu, ağız kenarı, yanak, alın ve kaş gibi çeşitli yerlerin ameliyatsız bir şekilde gerilmesi ve toparlanması için bu yöntem uygulanmaktadır. Deri kadar derinin yağ tabakası altında bulunan bağ dokularının da sıkılaştırarak yüzde sarkmayı hafifletir, ciddi bir lifting etkisi vardır. Yüzün özellikle gençlikte olduğu gibi v shape görüntüsünü tekrar kazandırır. Özellikle 35-55 yaş arasındaki kişilerde oldukça etkilidir.

Sıvı yüz germe

Yüzde yaşla birlikte ortaya çıkan yağ ve kas erimesine bağlı hacim kaybının ve cildi kemiklere bağlayan ligamentlerin gevşemesi sonucu orta çıkan sarkmaların tedavisinde oldukça  kullanılması gereken yöntemlerin  başında sıvı yüz germe gelmektedir. Yanak dolgunluğunu arttırmak, çene kontürünü yeniden belirlenek, burun kenarından dudak köşesine inen çizgilerin düzeltilmesi, düşük kaşların yeniden şekilllendirimesi gibi pek çok durumda sıvı yüz germe işlemi kullanılır. Kullanılan materyaller cilde dolgunluk ve elastikiyet artışı sağlarken kolajenin yeniden yapılanmasını da desteklerler. 35-60 yaşlar arasında pek çok birey sıvı yüz germe adayıdır.

Botulinium toksini (botoks)

Bu belki de en çok bilinen anti-aging yöntemi yerçekimi sebebiyle 30 yaşından sonra ortaya çıkan dinamik kırışıklıklara etkilidir. Sıklıkla Göz çevresi ve alın kırıklıklarında etkiiyse de zaman zaman alt yüzde de kullanılabilir.

Dermapen ,dermaroller:

Dermaroller, vücudun doğal kollojen üretimini sağlayarak ince kırışıklık ve çizgilerin görünümünü düzeltmekle beraber yüzdeki, vücuttaki yara izlerinin de tedavisinde kullanılır.Özellikle deri elastikiyetini artırmak, kırışıklık lari azaltmak ve yaşlanma sürecini yavaşlatmak ve skar görünümünü azaltmak için ideal bir yöntemdir.

Dermapen, dünyada ”microneedling” ismiyle bilinir. Otomatik fraksiyonel mikroiğneleme (dermapen) sistemidir.

Peeling

Anti-agingin vazgeçilmez bir parçasıdır. Peelingler etkiledikleri seviye itibarıyla yüzeyel, orta ve derin peelingler olarak gruplara ayrılırlar.   Ölü hücrelerin uzaklaştırılması, yağlanmanın azaltılması, gözeneklerin küçülmesi, lekelerin giderilmesi, genel canlanma ve parlaklık amacıyla kullanılırlar. Yine akne ve yara izlerinde de kullanılabilirler

İpleme ve askılama

Teknikleri de son yıllarda gelişen yöntemlerdendir. Biyolojik olarak eriyebilen materyallerden yapılmış ipler deri altına yerleştirildiklerinde mekanik destek saplayarak cillde lifting etkisi yaratırlar, orta deride ise biyolojik mekanizmaları harekete geçirerek kırışıklık giderici ve deri gençleştirici etki gösterirler.

Bu cilt gençleştirme yöntemleri kişilerin ihtiyacına göre kombine edildiğinde etkin sonuçlar ortaya çıkar. Örneğin sıvı yüz germe ve fokuslu ultrason birlikte kullanıldığında daha etkili olabilir.

Cilt Gençleştirme yöntemleri hakkında detaylı ön bilgi almak için iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz. Tıklayın

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme ve Germe Yöntemleri | Uzm. Dr. Güneş Ertürk

 

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
1
MD Whatsapp Hattımız.
Powered by