Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:91 A/1 Blok Kat:1 D:3-4 KADIKÖY/İSTANBUL
tren

Altın İplik Estetiği ile Ameliyatsız Yüz Germe

Altın İplik Estetiği ile Ameliyatsız Yüz Germe

Altın iplik estetiği ile ameliyatsız yüz germe

İplikle ameliyatsız yüz germe, örümcek ağı, iplikle yüz asma veya germe olarak adlandırılan tüm yöntemler bir birinin aynısı olan ameliyatsız yüz germe işlemleridir. Burada kullanılan iplikler yıllardır cerrahi uygulamalarda kullanılan ipliklerdir. Bu yüzden güvenlidirler. Cilt altına konan iplikler cildi asarak ve yenileyerek cilt sarkması ve kırışıklık tedavisinde etkili olmaktadır.

Altın iplik estetiği ile ameliyatsız yüz germede kullanılan ipliklerin özelliği nedir?

İple ameliyatsız yüz germede, Polydioxanone (PDO) ve polyglycolic acid (PGA) işlemden bir süre sonra ciltten emilen ve antimikrobik özellikli iplikler kullanılır. İplikle ameliyatsız yüz germede ayrıca bazı iplikler altınla kaplıdır. Altın dokunun dolaşımını artırarak daha fazla cilt yenilemesi sağlar. 

Altın iplik estetiği ile ameliyatsız yüz germe nasıl uygulanır?

Her iplik iğnelere bağlanmıştır. İğne cilt içine sokulduktan sonra iplikler cilt içinde bırakılır. Genel olarak iplikler oldukça incedir. İpliklerin uzunlukları ve yapıları oldukça çeşitlidir.

Altın iplik estetiği çeşitleri nelerdir?

Cildin kullanılacak bölgesi, sarkma ve kırışıklık derecesine göre değişik uzunlukta, değişik yapıda ve değişik yönlerde iplik kullanılır. Mono olanlar kırışıklık ve cilt yenilemede, spiral olanlar cilt olukları ve hafif sarkmalarda, cog iplik olanlar ileri sarkma tedavisinde kullanılır.

Altın iplik estetiği ile ameliyatsız yüz germe nasıl etkili olur?

Cilt altına konan iplikler ciltte onarılma sürecini tetikler. Kollajen, elastik lifler ve dolaşımın artışı ile ciltte sıkılaşma gerçekleşir ve cilt toparlar. Cilt içinde mekanik bir destek görevi gören iplikler ortalama 180 günde erir. Ancak bu esnada cilt kendini yenilemiş olur. İplik sonuçları genç ciltlerde daha iyi ortaya çıkar. Yüz daha ince ve hatlar daha oturmuş gözükür.

Altın iplik estetiği ile ameliyatsız yüz germe kimlere uygulanabilir?

Yüz sarkması, vücut sarkması ve kırışıklık şikayeti olanlar iplikle ameliyatsız yüz germe yaptırabilir. İplikle ameliyatsız yüz germe başlıca yüz ve boyunda kullanılır. Burun-yanak çizgisi, yanak sarkması, çene sarkması, gıdı, kaş düşüklüğü ve boyun çizgilerini giderebilir vücutta üst kol sarkmaları, iç bacak, karın ve kalça bölgesinde tercih edilebilir.  .

Altın iplik estetiği ile ameliyatsız yüz germe kimlere uygulanmaz?

Kan hastalığı olanlara, kan sulandırıcı ilaç kullananlara, ağır kanser hastalarına, ağır diyabet hastalarına, cildinde infeksiyonve iltihap olanlara, uçuk çıkarma sırasında, ağır otoimmun hastalığı olanlara uygulanmaz.

Altın iplik estetiği ile ameliyatsız yüz germe uygulaması ne kadar sürer?

İplikle ameliyatsız yüz germe ihtiyaca göre kullanılan iplik sayısına bağlı olarak tüm yüzde 40-50 dk, boyunda 25-30 dk sürebilir. İşlemden önce 30 dk. anestezik krem uygulamak işlemin konforlu geçmesini sağlar.

Altın iplik estetiği ile ameliyatsız yüz germe uygulanırken ne hissedilir?

Ameliyatsız iplikle yüz germede çok ince akupunktur iğneleri kullanılır. İşlem bu yüzden çok acılı olmaz. Öncesinde krem uygulandığı için işlem rahat geçer.

Altın iplik estetiği ile ameliyatsız yüz germe tedavisinin sonuçları ne zaman görülür?

Ameliyatsız yüz germe sonuçları yaklaşık 2 haftada ortaya çıkmaya başlar. Asıl sonuçlar cilt yenilenmesi devam ettiği için 2-3 ay sonra görülmeye başlanır.

Altın iplik estetiği ile ameliyatsız yüz germe uygulamasının yan etkileri nelerdir?

İşlemden sonra morluk ve ödem gelişebilir. Bazı hastalar gerginlik veya doluluk hissi duyabilirler. Bu tür şikayetler birkaç günde geriler. Her iğneli işlemde olduğu gibi infeksiyon riski ve ipliklere bağlı allerji riski mevcuttur.

Altın iplik estetiği ile ameliyatsız yüz germe uygulaması  ne kadar süre iş ve sosyal yaşamı etkiler?

İşlemin yarattığı ödem ve morluk iş ve sosyal hayatı etkileyecek seviyede değildir. İşlem sonrası gelişen morluk kapatıcı makyaj malzemeleri ile kapatılabilir

Altın iplik estetiği ile ameliyatsız yüz germe tedavisinin etki süresi ne kadardır?

İplikle ameliyatsız yüz germe uygulamasının etkisi hastanın yaşı, sarkma derecesi ve kullanılan iplik çeşidi ve sayısı ile ilgilidir. Tek uygulamada etkisi 10 aydır. İki kez uygulama yapılırsa etki süresi 2 yıla çıkabilir. Özellikle sarkma şikayetinde etkili olan iplik çeşidi cog olanlardır. Cog iplikler yanak ve çene sarkmasında az sayıda kullanılır ve oldukça etkili olur.m

Altın iplik estetiği ile ameliyatsız yüz germe işleminden sonra nelere dikkat edilmelidir?

İşlemden sonra aynı gün sıcak banyo yapılmaz. Altın iğne uygulama sonrası gün boyu buz uygulaması yapmak ödem ve morluğu azaltır. Meydana gelen morluğu azaltmak için morluk azaltan kremler kullanılabilir. İşlemden sonra 2 hafta başka bir işlem yapılmamalıdır. İşlemden sonra 2 hafta süre ile sırt üstü yatılmalı, çok fazla mimik hareketi yapılmamalıdır.

Altın iplik estetiği ile ameliyatsız yüz germe diğer cilt yenileme yöntemleri ile birlikte kullanılabilir mi?

Lazer, PRP, mezolift, mikro iğneleme, botoks işlemleri 1 ay sonra ilave olarak uygulanabilir.

Altın İplik Estetiği ile Ameliyatsız Yüz Germe / Uzm Dr. Güneş Ertürk

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
1
MD Whatsapp Hattımız.
Powered by